×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

 Turistické informační centrum Mariánské Lázně již nyní plánuje návrat na původní místo do historického domu Chopin na Hlavní ulici. Barbora Tintěrová, ředitelka infocentra, se domnívá, že se přestěhují na přelomu jara a léta příštího roku. Podle jejích slov bude informační centrum s modernizovanou prodejnou a kanceláří pro pracovníky infocentra umístěno v přízemí hlavní části budovy. V prvním patře se bude nacházet galerie se salonkem. Salonek bude sloužit potřebám úřadu, například pro důležitá jednání, VIP návštěvy a podobně. Zachována zůstane Hudební síň i Památník F. Chopina. Hudební síň by měla nově sloužit nejen ke koncertům, ale například i k pořádání svateb či jiných společenských aktivit. V podkroví vznikne další výstavní prostor.

Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje srdečně zve všechny zájemce na „Den rodinné prevence s Karlovarským krajem“. Akce se bude konat 7. září 2022 v prostorách Krajské knihovny Karlovy Vary.

úterý, 9. srpen 2022 15:53

Cyklistka se střetla s traktorem

V pondělí 8. srpna se krátce po dvanácté hodině odpoledne stala nedaleko Lipové na Chebsku dopravní nehoda, při níž byla vážně zraněná třiadvacetiletá cyklistka, která byla následně se svými vážnými zraněními transportována do nemocnice v Plzni. Po dobu vyšetřování musela být silnice, na níž k nehodě došlo, zcela uzavřena. Provoz na ní byl obnoven po šesté hodině večer.

Ve čtvrtek 11. srpna se v 17 hodin uskuteční v Galerii umění Karlovy Vary již druhá komentovaná prohlídka výstavy Play it again, kdy se zasvěceným průvodcem 28letým vývojem grafického vizuálu Mezinárodního filmového festivalu stane Aleš Najbrt. Zájemci se dozvědí spoustu detailů z každoroční kreativní práce na stejném tematickém základu. Práce, která skýtá velké naplnění a radost, když se mnohdy jednoduchý i vtipný nápad zhmotní na plakátech, programech, tričkách, taškách, hrnečcích a mnoha dalších propagačních předmětech provázejících každý ročník festivalu. Vstupné je 70 Kč.

pondělí, 8. srpen 2022 15:04

Kraj apeluje na nutnost šetřit vodou

Dlouhotrvající sucho a nedostatek srážek trápí všechny regiony České republiky včetně Karlovarského kraje. Kraj se proto obrací na starostky a starosty obcí na území regionu s prosbou, aby občanům připomínali opatření, která mají  zabránit zhoršení situace.

V sobotu 6. srpna večer zachraňovali hasiči pomocí výškové techniky ze skály pod hradem Loket mladého muže. Na pomoc si je zavolali kolegové od policie, protože místo bylo nedostupné a policejní hlídka se nemohla k muži dostat. Hasiči na místo vyslali výškovou techniku ze stanice Sokolov a lezecké skupiny ze stanice Karlovy Vary a Cheb.

Čilý stavební ruch o prázdninách opět opanoval krajské střední školy. Stavebníci provádějí potřebné zateplování, výměny oken a stavební úpravy. Karlovarský kraj celkem vynaloží na letní opravy škol přes 60 milionů korun.

pátek, 5. srpen 2022 07:13

Nakradl dřevo za 600 tisíc korun

Pětadvacetiletý muž z Plzeňska je obviněný ze spáchání přečinu krádeže. Do hledáčku karlovarských kriminalistů se dostal tím, že se zaměřil na skládky dřeva a prodával vytěženou dřevní hmotu, která mu nepatřila. V průběhu února letošního roku obviněný muž nejméně ve třech případech oslovil devětadvacetiletého muže zabývajícího se právě nákladní dopravou vytěžené dřevní hmoty, kterému nabídl její prodej. Dřevo měl údajně uskladněné na různých místech na Karlovarsku. Problém byl v tom, že neměl žádné povolení se skládkami dřeva jakýmkoli způsobem nakládat.

Přestože jsou prohlídky historické budovy Karlovarského městského divadla dostatečně atraktivní už díky budově samotné, k jejich zpestření přispívá i zasvěcený a vtipný komentář herce a moderátora Viktora Braunreitera. Jen stěží si lze představit někoho povolanějšího. Viktor je totiž nejen dlouholetým členem několika karlovarských uměleckých souborů, ale pořádá také oblíbené hrané prohlídky Karlových Varů a dalších turistických pamětihodností karlovarského regionu.

čtvrtek, 4. srpen 2022 06:54

Karlovarský kraj žije kulturou

Krajské kulturní instituce nabízí i v letním období velmi pestrý program, který láká návštěvníky nejen do prostor muzeí a galerií, ale také do přírody a na zajímavá místa. Jednotlivé akce nabízí možnost poznání, objevování ale i zábavy.