Jak si začátek týdne zpestří naše město?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 21. duben 2024 16:27
Jak si začátek týdne zpestří naše město? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Nenechte si zkazit náladu chladným počasím a pojďte se bavit. Plzeň nabízí divadelní představení, kvízy, koncerty i přednášky.

Pan Kašpar a jeho povedená rodinka na vás čeká v pondělí 22. 4. v 9:00 v Divadle Alfa.

Divadelní prohlídky pro vás připravilo 22. 4. od 16:00 Velké divadlo i Nová scéna DJKT.

Jarní taneční vínek
Koncert začne 22. 4. v 16:00 v Měšťanské besedě.

Mlčenliví svědci minulosti – Příběhy restaurování sochařských památek
V pondělí 22. dubna se od 16:00 uskuteční čtvrtá z přednášek jarního bloku přednáškového cyklu NPÚ, ÚOP v Plzni Minulostí kolem nás: Mlčenliví svědci minulosti. Příběhy restaurování sochařských památek.
Přednášet bude Viktor Kovařík, specialista NPÚ, ÚO v Plzni na restaurování. Tématem přednášky budou příklady zajímavých realizací restaurování vybraných sochařských děl z posledních několika let na území Plzeňského kraje. Dochované, převážně barokní sochařské památky jsou často opomíjenými, mlčenlivými svědky naší krajiny. Pokud se podaří jejich řádná obnova, je tím umožněno nejen zachování hodnot samotného díla, ale také svědectví jejich vzniku či osudů v průběhu času, která v sobě nesou, a často nejsou zcela známa. Mohou tak být předávána dále našim potomkům, již se mohou těšit jak z jejich příběhů, tak z nich samých.

Sokolkovský kvíz LIGA duben
Další z chytrých kvízu je tady! Přijďte 22. 4. v 18:00 do sokolovny Bolevec.

Koncert žáků dechového oddělení ZUŠ T. Brzkové, Plzeň, začne v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni 22. 4. v 18:00.

Nakvíz
Oblíbený hospodský kvíz se koná 22. 4. od 19:00 v DEPO2015.

Komedii Zázračné cvičení uvádí SPODINA 22. 4. od 19:00 v Divadle Dialog.

Komedii Věrní abonenti má na programu 22. 4. v 19:00 Divadlo Pluto.

23. dubna má svátek Vojtěch
Jméno Vojtěch má slovanský původ a je složené ze dvou částí, „voj” s významem vojna či válka, a „těch”, které znamená radost a potěšení. Jméno se tak překládá jako útěcha či posila vojska anebo radostný válečník. V Čechách jde o velmi oblíbené křestní jméno, mezi námi žije asi padesát tisíc Vojtěchů, a i  v současnosti patři mezi nejoblíbenější jména pro novorozené chlapečky. SVatý Vojtěch je jedním z našich zemských patronů.

Na představení Pan Kašpar a jeho povedená rodinka vás zve v úterý 23. 4. od 9:00 Divadlo Alfa.

Čarostřelec
Který z dnešních kluků by nechtěl být čarostřelcem v počítačových hrách? Ale co když si takový mladý hráč přeje tak usilovně být nejlepší, že se současný svět potká se starým a takový dnešní kluk dostane nabídku stát se čarostřelcem? Od samotného ďábla Samiela?!
Čarostřelec je sice romantická, ale také hororová opera a její děj se odehrává v Pošumaví. Naše hravě současné atraktivní zpracování Weberova nejslavnějšího kusu představí dětem a teenagerům originální formou svět opery a otevře jim nenásilně cestu do tohoto magického světa hudby a divadla.
Na představení vás zve 23. 4. 10:00 Divadlo Alfa.

Mariánská Týnice a její současná podoba
Přednáška Jana Soukupa začíná v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni 23. 4. v 17:00.

Vosy v láhvi
Na povídání o románu a o Bretani s autorem Zbyňkem Kašparem vás zve 23. 4. od 17:00 Polanova síň.

SI PIŠ! ... Kamil Pešťák vs. Hoffee
Nejen tolkšou a nejen o knihách
Přijďte na natáčení živého podcastu 23. 4. 18:00 do Kafe Smetanka. Rádoby nezávazná konverzace dvou plzeňských autorů v nejlepší kavárně na nejlepším místě. Talkshow systémem jeden na jednoho. Zákeřné dotazy. Údery na hlavičku. Utajené autorské čtení. Doprovodný program… Jaké to chcete, takové to bude!
Očekávejte neočekávatelné, ale bude to pr…ča!
POZOR: Velmi omezená kapacita prostoru. Doporučujeme rezervaci na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VELRYBA Z LORINA
Na film Velryba z Lorina, pojednává o potomcích nejstarších sibiřských kmenů z odlehlého poloostrova Čukotka, vás zve Obvodní knihovna Skvrnany & M-Klub 23. 4. 18:00.

Představení Lidé, místa, věci má na programu 23. 4. od 19:00 Malá scéna DJKT.

Malý princ vtančí na Novou scénu DJKT 23. 4. v 19:00.

Pikantní komedii Sexem ke štěstí uvádí SPODINA 23. 4. v 19:00 v Divadle Dialog.

Simply Simplicius aneb Svatá prostoto!
Divadelní inscenace začne 23. 4. v 19:00 v Moving Station.
Forrest Gump v kulisách třicetileté války od souboru Geisslers Hofcomoedianten. Nevěděl nic, ale naučil se, co je dobré. A pak poznal lidi. Lidi byli ve válce a válka byla v nich. Cesta obyčejného kluka bojištěm života plná výher, proher a touhy být zase dobrý. Nově-barokní adaptace románu Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Hanse Jacoba Christoffela von Grimmelshausena z let 1668 a 1669, který je považován za nejvýznamnější prozaické dílo baroka. Dramatizace vychází z českého překladu románu od Jaroslava Zaorálka. Za roli Simplyho v tomto představení byl Vojtěch Franců nominován na Thálii v oboru alternativního divadla.