Každý druhý byt v Česku se nachází v bytovém domě. Nemalý podíl představují jednotky se společnou anténou, která bez přenastavení neumožňuje příjem nového vysílání. Pokud obyvatelé nechtějí zůstat bez televize, musí si dopředu objednat technika a počítat s tím, že čekací lhůty se mohou vyšplhat až a čtrnáct dní. Objednat technika může vlastník objektu, pověřený člen výboru nebo správce. Přeladit anténu však jde až po změně kmitočtů. Hrozí tedy, že některé domácnosti mohou být nějakou dobu bez televizního příjmu.
Od 4. února 2020 (po půlnoci) se v Plzeňském kraji odmlčí vysílače Domažlice – Vraní vrch, Kdyně – Koráb, Nemanice - Vranovský vrch, Nýrsko a Plzeň - Krašov, které šíří pozemní signál ve formátu DVB-T. Nové vysílání přejde na formát DVB-T2.
Podle posledního průzkumu pro ministerstvo průmyslu a obchodu zajímá informace o vypínání pozemního vysílání především muže. Zájem o informace o DVB-T2 obecně stoupá s věkem. Pro starší skupiny obyvatel je výrazně důležitá informace o datech vypnutí DVB-T2. Přestože v listopadu 2019 o přechodu na DVB-T2 vědělo 92 procent relevantní populace, téměř polovina nevěděla, kdy k přechodu dojde v jejich kraji. Mnozí lidé si tak myslí, že přechod nastane v roce 2021 a přípravu nechávají na poslední chvíli.