Kam se bude ubírat plzeňský sport? Náměstek Zarzycký představil koncepci na dalších 10 let

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 29. září 2020 15:23
NF_A_0901_A08_3467 Foto: Sportmanie Plzeň

Aktuálně platný dokument byl schválen do roku 2020 a proto město Plzeň usilovně pracuje na novém. „Mohu potvrdit, že máme připravenou finální verzi tohoto strategického dokumentu, který bude v listopadu schvalovat Zastupitelstvo města Plzně," uvedl náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Nová koncepce obsahuje poprvé i vizi města. Město Plzeň nabízí sportovní vyžití a aktivní způsob života všem svým obyvatelům v dostupném místě a čase ve zlepšující se kvalitě.

Koncepce stanovuje sedm priorit, na které se bude město Plzeň soustředit. V souladu s těmito prioritami bylo definováno 10 cílů politiky města Plzně. Dokument byl veřejně projednán při Sportmanii Plzeň, kde se sešlo sousty cenných podnětů. Zároveň byl projednán Národní sportovní agenturou, která má od letošního roku sport v ČR v gesci. Na jeho tvorbě se podílelo mnoho sportovních subjektů s národní i regionální zkušeností a byla k němu vytvořena i odborná pracovní skupina. „Prioritou je pro nás kvalitní a moderní sportovní infrastruktura a dostatek sportovního vyžití pro děti a mládež. Zpracovali jsme si několik průzkumů a jsem hrdý, že jako náměstek, který má sport v gesci, můžu říct, že jsme nejlepší v ČR ohledně investic do městských sportovišť.“ dodal Zarzycký.

Po schválení dokumentu v Zastupitelstvu města Plzně bude vždy na 2 roky vytvořen akční plán, který bude definovat jednotlivá opatření včetně projektů, kterých bude chtít město v daném období dosáhnout. Koncepce sportu města Plzně do roku 2030 bude uveřejněna také na sportovním portále města Plzně sport.plzen.eu.