Kam se o víkendu vypravit v Karlovarském kraji za kulturními a společenskými akcemi?

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 18. leden 2024 06:43
Kam se o víkendu vypravit v Karlovarském kraji za kulturními a společenskými akcemi? Ilustrační foto: Flickr

Vydejte se za rozmanitými kulturními zážitky do Karlovarského kraje. Výstavy, komentované prohlídky lázeňských měst, koncerty i karneval – to vše a mnohem víc na vás čeká třetí lednový víkend.

Místní výstava drobného zvířectva
ČESKÝ SVAZ CHOVATELŮ ZO zve ve dnech 19. - 20. 1. vždy od 9:00 do 17:00 na výstavu, která proběhne v domě chovatelů – Hlávkova ulice, Aš.
V sobotu dopoledne prodej krmiva a ukázka ježků bělobřichých.

Výběr z Fotoklubu Sokolov
"Srdečně zveme na vernisáž výstavy Fotoklubu Sokolov a jejich výběr z tvorby. Výstava bude pořádána v prostorách loketské Dvorany na malém sále. Těšíme se na vaši návštěvu," zve Kulturní dům Dvorana v Lokti. Vernisáž začíná v pátek 19. 1. v 16:00. Výstava potrvá do 26. února.

Prohlídka města s průvodcem
Přidejte se k putování městem císaře Františka I. a zkoumejte jeho proměny v průběhu staletí. Povídání o slavných hostech i lékařích. Sraz je před hotelem Pawlik-Aquaforum, Františkovy Lázně, 19. 1. v 16:00.

Dana Kyndrová
Galerie 4 – galerie fotografie zve na výstavu 3 fotografických souborů přední české dokumentaristky, fotografky a kurátorky, paní Dany Kyndrové.
Vernisáž se koná v pátek 19. 1. od 18:00 v Galerii 4 v Chebu. Výstavu můžete vidět do 8. března.

Taneční večer - Gypsy Trio začíná v 19:00 ve Spa Resort Pawlik Aquaforum - Café Pawlik ve Františkových Lázních. Další taneční večer vás čeká hned následující den v sobotu na stejném místě ve stejnou dobu.

VLADIVOJNA LA CHIA
Vladivojna La Chia je výrazná zpěvačka, textařka a hudební skladatelka, která se vedle sólové tvorby věnuje také hudbě filmové a divadelní. Publikum jí zná především jako excentrickou performerku, která svůj hlas používá na všechny způsoby. V současné době se však Vladivojniny koncerty posunuly směrem k větší jemnosti. Je to dáno hlavně tím, že Vladivojnu uhranul zvuk klavíru a spojila se s pianistkou Karolínou Šustovou, která některé její písně přearanžovala právě pro tento velkolepý nástroj.
Nenechte si ujít mimořádný zážitek 19. 1. od 19:30 v Husovce - Klub Paderewski v Karlových Varech.

 

Burza LP desek a CD Karlovy Vary - Lidový dům
Burza LP desek a CD. Několik tisíc titulů!! Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od B. B. Kinga po Franka Zappu. Výběr je obrovský, stačí přijít v sobotu 20. 1. do Lidového domu Karlovy Vary od 11:00.

PRAVIDELNÁ PROHLÍDKA MĚSTA S PRŮVODCEM je připravena 20. 1. od 13:00.
Místo setkání: Infocentrum Karlovy Vary, Lázeňská 14.

O dvanácti měsíčkách
Loutkovou pohádku plnou písniček a humoru, ve které se děti dozví, jak to dopadne s Maruškou a hravou formou se naučí názvy měsíců a co je pro každý z nich typické, uvádí Divadlo Malé čarodějnice v Domě kultury Ostrov v sobotu 20. 1. od 15:00.

Maškarní karneval
Zábavný program s animátory, soutěže a písničky připravil 20. 1. od 15:30 Dům dětí a mládeže v Sokolově.

"ŠMÁTRÁNÍ V PAMĚTI"
Když se řekne Josef Dvořák, někdo si vzpomene na některého z jeho mnoha vodníků, jiný na Dětský televizní kabaret či Maxipsa Fíka, další na Svatopluka Kuřátka nebo jinou postavu z řady seriálů, v nichž hrál.
Slavného komika Josefa Dvořáka bude zpovídat novinářka, spisovatelka a kamarádka (která s ním prožila možné i nemožné) - Marie Formáčková. Nenechte si ujít toto mimořádné setkání ve Františkových Lázních 20. 1. od 19:00 v Císařských lázních.

Radůza
Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík.
Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.
V KC LARITMA představí za doprovodu Josefa Štěpánka (kytary) a Miloše Dvořáčka (bicí) průřez dosavadní tvorbou v 19:00.

POKLADY SWINGU na vás čekají v Karlovarském městském divadle 20. 1. od 19:30.
Swingový styl nám zanechal úžasný charakteristický rytmus a odkaz, který neustále inspiruje hudebníky soudobých stylů a žánrů. V programu zazní nestárnoucí melodie z této zlaté éry. Houpavý rytmus, který napodobuje tlukot našich srdcí, vám přinese pocit radosti a chuť tančit. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma. Sólo zpěv: Miroslava Lendělová a David Kleňha.

Ples města Ostrov se koná 20. 1. od 20:00 v Domě kultury Ostrov.
Čeká vás večer plný noblesy, tance a elegance.
K tanci a poslechu zahrají Koala Band, David Kleňha Trio a DJ Alien. Tance různých žánrů uvidíte v podání TS Mirákl a Centra Tance Harmonie. Jistě vás potěší i barmanská show, půlnoční překvapení a exkluzivní foto koutek. Speciálním hudebním hostem bude účastnice letošní StarDance zpěvačka Tereza Mašková.

Travis O’Neill & Arrogant Twins
Přijďte na koncert 20. 1. od 20:30 na adresu Mariánské Lázně, Chebská 255/5. Jedná se o přeložení akce Travis O’Neill & Arrogant Twins plánované na 2. 12. 2023 20:30 v Mariánských Lázních.

 

NEDĚLNÍ MATINÉE
Koncert klavírního oddělení ZUŠ Cheb začíná ve Františkových Lázních v neděli 21. 1. v 10:00 v Císařských lázních.

MAŠKARNÍ SE SOVOU pořádá nejen pro děti Kulturní centrum Svoboda v Chebu v neděli 21. 1. ve 14:00.

Máša a medvěd 2 - Dvojitá zábava!
Připoutejte se, divoká jízda začíná!
Máša se vydává z lesa na návštěvu města a pak zpět domů. První zastávkou je svatba: když dorazí, všude ji pronásledují problémy. Máša způsobí pořádný rozruch, když si pohrává se svatebním závojem, závodí na vozíku s dortem a honí holuby. Po svatbě nás čeká poutavé a hřejivé vánoční dobrodružství, jehož středobodem je dvanáct měsíců. Máša a její nový kamarád Měsíc Leden dělají vše pro to, aby v srdcích dospělých zažehly vánoční kouzlo a zachránily tak svátky. Připravte se na nečekané zvraty a vzrušující okamžiky v tomto svátečním rodinném dobrodružství Máša a medvěd 2 – Dvojitá zábava!
Máša a medvěd je ruský kreslený seriál, který se těší obrovské oblibě po celém světě. Jeho první díl byl uveden v roce 2009, od té doby byl přeložen do 25 jazyků a vysílán ve více než 100 zemích. Máša a medvěd: Mášiny písničky byl celovečerní hudební díl animovaného seriálu, který v tuzemských kinech zaznamenal velký úspěch. Máša a medvěd 2 – Dvojitá zábava je druhým celovečerním animovaným filmem s oblíbenými postavičkami, který pobaví celou rodinu díky velkolepému příběhu a 3D animaci.
Těší se na vás Kulturní dům a Multifunkční centrum Březová 21. 1. v 15:00.

Louskáček a bonbónová víla
Pohádka na téma slavného baletu o boji dobra se zlem, o lásce, zlobě, přátelství a odvaze. V království bonbónů a čokolády vládne rozmazlený a líný princ, kterému pomáhají starý Kouzelník a Bonbónová víla. O trůn však usiluje Myší král – čaroděj, který vládne temnými kouzly a snaží se prince zničit. Starý Kouzelník chce princi pomoci, ale omylem ho promění v dřevěnou hračku Louskáčka. V pohádce zazní hudba P. I. Čajkovského s texty písní Jana Turka a malí diváci uvidí nejen souboje a komická čísla, ale také ukázku klasického tanečního umění na špičkách.
Přijďte do Karlovarského městského divadla v neděli 21. 1. v 15:00.

O Slávkovi
Premiéra loutkové pohádky Divadla bez zákulisí se uskuteční 21. 1. od 16:00 v MDK Sokolov.
Děti spolu se Slávkem nejen že uklidí nákup mamince v kuchyni a budou se tak učit umístění potravin, ale objeví se Slávkovým psím kamarádem mapu pokladu, po které se vydají a cestou budou spolu s dětmi plnit zadané úkoly.
Vhodné pro děti 3 - 5 let.

Koncert - „Můj Vzor, Božský Karel“ v Západočeském divadle v Chebu
Velkolepý vzpomínkový koncert v podání mladého interpreta Kristiána Šebka za doprovodu třináctičleného živého orchestru, s pokorou mapující celou hudební kariéru největšího českého zpěváka, jeho životní cestu, doplněný o příběhy písní přijíždí do Západočeského divadla v Chebu v neděli 21. 1. v 19:00.