Karlovarský kraj se připravuje na Velikonoce

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 22. březen 2024 06:50
Karlovarský kraj se připravuje na Velikonoce Ilustrační foto: FB Lázně Františkovy Lázně

Jarmarky, přednášky, koncerty, divadelní představení, Noc divadel i Noc s Andersenem oživí víkend v kraji lázní a léčivých pramenů.

Výstava Loutka a moderna – České loutky ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových 1900 - 1950 představuje výtvarně ojedinělé loutky českých umělců především z období první Československé republiky.
Výstavu můžete vidět od pátku 22. 3. do 30. 6. v Muzeu Cheb.

Mikve
Drama ze života žen z ortodoxní židovské komunity uvádí Západočeské divadlo v Chebu v pátek 22. 3. od 10:00.

Městská knihovna Karlovy Vary - pobočka Čankovská zve na Noc s Andersenem 22. 3. od 16:00. Akce je určena pro děti prvního stupně ZŠ.

Voda, která léčí
Městské muzeum Františkovy Lázně vás zve 22. 3. od 16:30 na interaktivní přednášku ke Světovému dni vody. Přednáší Ladistav Taušner.
Na programu jsou tato témata:
Nejstarší historie Slatinné kyselky (Františkova pramene)
Založení Františkova pramene (Františkovy Lázně)
Stáčení kyselky
Pítka (kameninové, hliněné, porcelánové, skleněné lahve)
Léčebné procedury v minulosti a současnosti (léčebné procedury, pitná kúra)
Bude připraveno také občerstvení.

Noc s Andersenem 2024
Čarodějnické nocování pro malé čtenáře začne 22. 3. v 17:00 v Městské knihovně Ostrov.

Koncert Gaia Mesiah začíná 22. 3. v 18:30 v Lidovém domě Stará Role.

Mind Game -Líbezné vyhlídky
Divadelní hra MINDGAME – Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"
Projekt vzniká ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně.
Když se Mark Styler, autor „zaručeně pravdivých“ detektivních románů, pokouší získat rozhovor s Eastermanem – známým sériovým vrahem – nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara – podivínského ředitele Líbezných vyhlídek – psychiatrické léčebny, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Například kdo je ve skutečnosti záhadný Borson? Odkud se přesně vzalo maso v mrazáku? Proč není kostlivec ve skříni? Další a další otázky roztáčí děsuplnou spirálu přicházejících odpovědí.
Představení si nenechte ujít 22. 3. od 19:00 v KC LaRitma .

Velikonoční jarmark v muzeu Cheb 2024
"Na sobotu 23. 3. jsme pro Vás připravili tradiční velikonoční jarmark v muzeu, který se opět koná ve výstavních prostorách muzejní expozice," zve muzeum v Chebu.
Také v tomto roce budou na návštěvníky čekat početná zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. K těm nejpřitažlivějším patří každoročně ta, která dají nahlédnout přímo pod šikovné ruce tvůrců. V průběhu dne je pro všechny připraven bohatý doprovodný program, v němž nebudou chybět oblíbená vystoupení dětských souborů. Stejně jako v minulých letech je i letos pro dětské školní kolektivy vyhlášena výtvarná soutěž. Jarmark se koná mezi 9:30 - 17:00

Jarní jarmark radosti a putovní výstava IQ Landia
4. Jarní jarmark radosti na ZŠ Sokolov, Rokycanova 258, nabízí spoustu obchůdků s jarním a velikonočním zbožím, workshopy, přednášky. Přijďte se pobavit a přispět na dobrou věc. Vybírá se na tematický pobyt klientů Společnosti Dolmen a na terapie pro Jindříška a Ládíka.
Ve všech třídách školy najdete obchody s jarním, velikonočním a dárkovým zbožím, workshopy pro děti i dospělé, přednášky, čajovnu, canisterapii, občerstvení, zkrátka vše, co potřebujete pro to, abyste zde strávili celý den.
V rámci oslav 130. výročí založení školy je v tělocvičně instalována putovní výstava IQ Landia, kde si můžete prohloubit své znalosti z fyziky, zeměpisu či přírodopisu. Večer se na dvoře školy uskuteční koncert místních kapel, vystoupí i žáci školy. Pořadatelé se na vás těší 23. 3. od 10:00.

Velikonoční hodování
"Pojďte s námi přivítat příchod jara, jak se patří. Zveme vás na Poštovní náměstí a do Textilního muzea na zámečku na velikonoční radovánky i pro naše nejmenší," uvádí KC LaRitma v Aši.
Těšit se můžete na spousty vynikajícího jídla, prodejní stánky s velikonočním zbožím, dílničky pro děti a mnoho dalšího 23. 3. od 10:00.

Prohlídka divadla pro veřejnost
Prohlídku pořádá Západočeské divadlo v Chebu 23. 3. od 14:00 v rámci Noci divadel. Noční prohlídka začíná ve 22:00. 

Vernisáž výstavy Mezi generacemi
Výstavu autorů Vojtěcha Dejdara, Ondřeje Pance a Evy Jandejskové můžete navštívit v atriu lázeňského hotelu Hvězda na Goethove náměstí v Mariánských Lázních 23. 3. v 15:00.

Loketské jazzové jaro 2024
Tradiční jazzová akce se koná 23. 3. od 18:00.
„Loketské jazzové jaro „ (LJJ) má tradici od roku 1981. V té době bylo založeno loketským učitelem Karlem Seiferem a každým rokem se v jarním termínu konaly velkolepé jazzové koncerty v loketském kulturním domě DVORANA. Akce to byla velmi populární a vždy beznadějně vyprodaná. V devadesátých letech, po nepovedené privatizaci objektu DVORANA byla veškerá činnost v tamním sále ukončena a koncerty LJJ se dále konaly podle možností na nejrůznějších místech Lokte nebo se hledalo útočiště pro tuto akci ve městech sokolovského okresu.
Jedná se tedy o více než čtyřicetiletou tradici a v současné době se podařilo městu Loket zrekonstruovat kulturní dům DVORANA s cílem navrátit do tohoto objektu společenský život a kulturní vyžití. S tím vznikla myšlenka obnovit zde pravidelné konání koncertů LJJ, které jsou neodmyslitelnou součástí historie DVORANY i Lokte samotného. 

Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4
Na dramatizaci kultovní knížky o teenagerech zve Západočeské divadlo v Chebu 23. 3. v 19:00.

Na Krušnohor s Knorem a Vojtaanem
"S Milošem Knorem je sranda. Navíc, když jde s Krušnohorem a Vojtaanem do trojky, je tenhle večer o zábavu zaručeně postaráno. Shoda s názvem Vojtaanova posledního alba Do Trojky je ovšem čistě náhodná, leč příhodná. A to, že stand-up komik Miloš Knor sem tam provádí exkurse Krušnohorem je všeobecně známo. Netušíme, v jakém pořadí, ale těšit se můžete na stand-up comedy, nějakou tu kytarovku a k tomu ochutnávku craftového piva Krušnohor. To zní jako skvělý večer," láká KC LaRitma .
Akce začíná 23. 3. v 19:00.

Výroční koncert JC BAND 5+50
Divadlo Boženy Němcové ve Františkových Lázních se na vás těší 23. 3. v 19:00.

Květná neděle o utrpení Páně, zvaná též Pašijová neděle, je křesťanský pohyblivý svátek, který připadá na neděli před Velikonocemi. Svátek připomíná Ježíšův triumfální vjezd do Jeruzaléma. Květnou nedělí začíná svatý týden. Letos připadá na 24. 3.

Květná neděle ve Skokách
Poutní mše svatá

"Již tradičně otevíráme Svatý týden s naší Paní ze Skoků, abychom doprovodili jejího Syna při jeho slavném vjezdu do Jeruzaléma a duchovně se připravili na události následující. Květná neděle letos připradá na 24. březen, poutní mše svatá začíná ve 14:00, celebrovat ji bude P. Vladimír Slámečka. Poutníci se mohou ohřát u kamen v sakristii, k dispozici bude i čaj, káva a malé občerstvení. Připomínáme možnost využití autobusové linky 305 Pražské integrované dopravy Praha-Zličín - Karlovy Vary terminál. Zastávka Bochov, Údrč, rozcestí Skoky je u Údrče na křižovatce místní komunikace se silnicí Praha - Karlovy Vary. Těšíme se na Vás," zve občanské sdružení Pod střechou.

Velikonoční jarmark ve Špitálním kostele Všech svatých
Přijďte se naladit do velikonoční nálady na Velikonoční jarmark ve Špitálním kostele Všech svatých v Jáchymově 24. 3. od 15:00.
Čeká vás nabitý program:
* budete soutěžit o nejkrásnější velikonoční vajíčko, fantazii se meze nekladou, je pouze na vás, jak to pojmete
* děti se zabaví při hledání vajíček či ve tvořivé dílně, kterou si pro vás připravily děti ze ZŠ Jáchymov
* nakoupíte předměty a dekorace s velikonoční tématikou od místních umělců a podnikatelů
* hudebním doprovodem bude plzeňská folklorní kapela MLS a dětské vystoupení našich nejmenších z MŠ Jáchymov

Zdeněk Bína
Frontman skupiny -123 minut, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína ve svém sólovém projektu na pomezí soulu a world music a též v meditativních polohách, zrozených při jeho pobytech v lesích vystoupí v Karlových Varech 24. 3. od 19:00.

Světové i české evergreeny - saxofon, klarinet a piano
Živá hudba v lobby baru Spa Hotelu Savoy**** ve Františkových Lázních začne hrát 24. 3. v 19:00.