×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

KDU-ČSL jde do krajských voleb společně s ADS a s Nestraníky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 17. prosinec 2019 14:54
Volby Ilustrační foto. Foto: Richard Beneš

Do krajských voleb půjde společně na jedné kandidátce KDU-ČSL, Agrární Demokratická Strana (ADS) a Nestraníci. Uskupení bude kandidovat pod názvem KDU-ČSL, ADS, Nestraníci - Koalice pro Plzeňský kraj. Lídrem kandidátky bude současná náměstkyně pro hejtmana Ivana Bartošová (KDU-ČSL).

„Podepsali jsme memorandum o koalici, které predikuje další dohodu, tu podepíšeme někdy na jaře. lídrem ADS je jejich celostátní předseda farmář Pavel Šrámek. Lídrem Nestraníků je Tomáš Rada, místostarosta Rokycan. Zatím máme takovou dohodu, že v první 15 na kandidátce budeme postupovat zipováním, tedy KDU-ČSL, ADS, Nestraníci. Podle tohoto klíče se bude pokračovat i na dalších místech. V případě dalších míst budeme volit mezi nominanty z řad starostů významných obcí nebo osobností, ať už se stranickou příslušností ke KDU- ČSL nebo z Nestraníků. ADS si nárokuje devět míst na kandidátce s 50 místy,“ řekla Ivana Bartošová.

Koalice už začala podle slov lídryně Bartošové připravovat strategii volební kampaně. „Sešli jsme na programových prioritách. program se zaměří zejména na podporu venkova, na podporu školství.

Dále bude nést program silně sociální témata, protože na kandidátce určitě bude stávající zastupitel Jiří Lodr (KDU-ČSL). Program bude samozřejmě zaměřen také na prorodinnou politiku, která je naší straně velmi blízká,“ uvedla Bartošová.

„Věřím, že všichni zemědělci, malí, střední i velcí, tedy „venkov jedna rodina“ jak říkával Antonín Švehla, nám dají svůj hlas. Voda, sucho, organika v půdě, podpora vyrovnaného a citlivého hospodaření v krajině. To jsou témata celospolečenská. Tvrdím, že nejlepší ekolog je dobře hospodařící zemědělec,“ konstatoval k programovým prioritám předseda ADS Pavel Šrámek.