Koncerty na kolonádě v Mariánských Lázních se s koncem prázdnin neloučí!

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - sobota, 9. září 2023 09:09
Koncerty na kolonádě v Mariánských Lázních se s koncem prázdnin neloučí! Foto: Marek Velebný

Kolonádní koncerty Západočeského symfonického orchestru jsou už sice minulostí, ale to neznamená, že by v Mariánských Lázních nezněla hudba. Opak je pravdou. V pátek 8. září například vystoupila na kolonádě mladá kapela Crazyhouse Band.

V pátek po třetí hodině odpoledne na kolonádě vystoupila místní bigbeatová kapela Crazyhouse Band. Začátek září je pro skupinu již tradičním časem, kdy hrají na kolonádě místním i návštěvníkům lázní. V minulých letech byli diváci spíš zachumláni v mikinách a svetrech, ale letošní září mile překvapilo teplým počasím, takže si všichni užili koncert naplno.

Mladá kapela předvedla energický repertoár zejména rockových kapel jako Kabát nebo Walda Gang, hodně písní pocházelo i z repertoáru Chinaski a dalších. Přímo pod kapelou poslouchalo asi čtyřicet diváků, někteří se vlnili, další vesele tančili, a známé písně si většina posluchačů zazpívala spolu s kapelou. Kapelu poslouchali i lidé v nedalekých kavárničkách a na lavičkách okolo. Produkce, byť možná poněkud hlasitější, nadchla nejen mladé, ale i starší návštěvníky. U mladých interpretů, jak sami přiznali, se zpočátku objevila tréma, která však během koncertu opadla. Vystoupení trvalo do 17:00, kdy zahrála zpívající fontána.

Crazyhouse Band je česká kapela hrající poprockovou muziku od nejznámějších tuzemských interpretů. „Jsme rádoby rocková kapela, která ale hraje velmi široký repertoár. Muziku děláme všichni pro radost a dost nás to baví. Začali jsme spolu hrát v září roku 2013. Je nás celkem jedenáct,“ prozrazují na sebe členové skupiny.