Konec sezóny? Největší lyžařské středisko v kraji nejspíš na konci týdne zavře

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 16. březen 2023 16:02
Konec sezóny? Největší lyžařské středisko v kraji nejspíš na konci týdne zavře ilustrační. Foto: Ski areál Špičák

Posledních pár dní mají příznivci zimních sportů, aby si přijeli zalyžovat do největšího areálu v Plzeňském kraji. Nástup teplého jarního počasí totiž napovídá tomu, že tento týden bude v letošní zimní sezoně na Špičáku poslední.

V průběhu předchozích dnů do rána připadlo na Šumavě pouze pár centimetrů sněhu, přes den už jsou většinou teploty nad nulou a sněhová pokrývka ze sjezdovek ubývá. „Určitě pojedeme do konce tohoto týdne, tedy do neděle 19. března. Kdo si chce ještě u nás zalyžovat, neměl by to odkládat. Pak uvidíme, co udělá počasí se sjezdovkami a podle toho se rozhodneme,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Otevřené sjezdovky – jednička Turistická, trojka Slalomová i pětka Spodní Šance, jsou zatím sjízdné v celé své délce od vrcholu až k lanovce/kotvě, dvojka U Zalomeného pak v dolním úseku. V průměru na nich leží 30 centimetrů sněhu, místy ale i méně. "Návštěvnost byla v tomto týdnu, byť byl poslední turnus jarních prázdnin, nízká. Na svazích jsou většinou školní kurzy," uvedl mediální zástupce areálu Karel Samec.

V Železné Rudě jsou podle tamního informačního centra v provozu stále areály na Špičáku, Nad Nádražím - Belveder, Samoty a Alpalouka. Naopak nejezdí už lanovka a ni vlek na Pancíř nebe areály Weissova louka či Goldhof. Kromě Železné Rudy je v provozu u areál v Kašperských Horách.

Ještě méně možností vyjet na lyže mají v kraji běžkaři. "Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám není další úprava běžeckých tratí možná. Poslední úpravy proběhly 26. února, konkrétně se upravoval Pošťácký okruh, trať Dálnice, Polomský okruh, Belveder-Hofmanky a Gerlova Huť-Hofmanky," uvedlo železnorudské infocentrum.