Krádež v přímém přenosu. Mladík si strčil notebook do kalhot

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 27. květen 2021 07:27

Média

Bezpečnostní kamera v jedné z prodejen elektroniky v Plzni na Borech zachytila muže, jak si strká do kalhot vystavený notebook. Policisté teď po muži pátrají.

"Neznámý pachatel dne 25. května 2021 v Plzni na Borech vešel do obchodu s elektronikou a na ploše prodejny zamířil přímo k vystaveným notebookům. Během chvíle si jeden z nich s úhlopříčkou 14" vyhlédl, odpojil od přívodního kabelu, ukryl do kraťasů a uschoval pod mikinu. S takto uloženým lupem, za necelé dvě desítky tisíc korun, prodejnu okamžitě opustil, aniž by za zboží řádně zaplatil," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Policisté pátrají nejen po pachateli, ale i po odcizené elektronice. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V rámci objasňování případu policisté získali kamerový záznam, na kterém je zachycena osoba podezřelá ze spáchání protiprávního jednání. 

Policisté se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasňování případu. Vyzývají občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiloženém záznamu z kamery, aby se osobně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na bezplatnou linku 158. 

Krádež v přímém přenosu. Mladík si strčil notebook do kalhot Foto: PČR