×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Křepelka narazila do plzeňského hotelu, do města ji přivedla řeka či koleje

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - úterý, 11. říjen 2022 06:25
Křepelka narazila do plzeňského hotelu, do města ji přivedla řeka či koleje Foto: DESOP

Plzeňští ochránci zvířat vyjížděli k dalšímu zajímavému pacientovi, který poslední zářijový den narazil do prosklené budovy hotelu na Rokycanské třídě v Plzni.

„Omráčenou a dezorientovanou křepelku polní, která se schovávala pod stolečkem venkovního posezení před hotelem naproti pivovaru, náhodně našla maminka se dvěma dcerami,“ popsal šéf Záchranné stanice živočichů Plzeň Karel Makoň s tím, že křepelku pohotově odchytily, zavřely do papírové krabice a počkaly na příjezd ochránců zvířat.

křepelka2

V této lokalitě poblíž vlakového nádraží nešlo o první nález křepelky polní. „Křepelky podle všeho v rámci přirozeného tahu a přesunu do teplých krajů táhnou hlavně v souvislém porostu zeleně, zejména podél železničních kolejí a vodotečí. Bohužel je koleje i řeky zavedou do měst, kde na ně pak číhají nebezpečné nástrahy a pasti,“ vysvětluje Makoň.

Křepelka se na záchranné stanici za dva dny vzpamatovala, byla okroužkována a vypuštěna do volné přírody. „Snad její hejno neodtáhlo příliš daleko, nebo se stihla přidat k jinému. Po křepelkách budou Plzní táhnout také sluky lesní, které táhnou hodně při vodě, při plzeňských řekách,“ upozornil Karel Makoň.