Labuťák, který pronásledoval kanoisty v Plzni, se vrátil zpět do centra města

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 14. listopad 2022 17:18
Labuťák, který pronásledoval kanoisty v Plzni, se vrátil zpět do centra města Foto: DESOP

Velký labutí samec, který v minulých letech pronásledoval kanoisty trénující na Radbuze v Plzni, se znovu vrátil do lokality poblíž centra města. Aktuálním místem, kde se se svojí partnerkou pohybuje, je řeka Mže pod Lochotínskou lávkou a mostem Generála Pattona v Plzni na Roudné.

Labuťáka, který dělal problémy kanoistům, odchytili a odvezli zvířecí záchranáři i s jeho partnerkou 8. dubna. Jejich novým místem pobytu se stal Horní Kokotský rybník u Rokycan. Uplynulo ale půl roku a pár je zpět přímo v centru Plzně. "Již třetí týden se pohybuje náš labuťák přezdívaný trenér se svou partnerkou na řece Mži pod Lochotínskou lávkou a mostem Generála Pattona v Plzni na Roudné," řekl Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů Plzeň.

Labutí samec v minulých letech hnízdil u loděnice TJ Prazdroj Plzeň, kanoisty údajně strašil nálety zezadu a někteří se kvůli němu museli nechtěně vykoupat. "Dnes jsou labutě zpět v Plzni a možná, že to souvisí s další přípravou kanoistů na následující sezónu a ladění formy, zejména dorostu," uvedl Makoň. Zda na nové místo labutě dolétly anebo dorazily po vodě od dolanského jezu, není podle něj jasné. Podle Makoně se samice nechala přilákat na rohlík, ale "trenér" byl ostražitý.