Letní školy se připravují na sezonu, jazyková už přijímá přihlášky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 11. duben 2021 11:41
Letní škola ZČU Foto: ZČU

Letní školy Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se připravují na sezonu, největší z nich, Mezinárodní letní jazyková škola, již přijímá přihlášky. Zájemci se ale mohou hlásit i na některé menší školy. Většina organizátorů věří, že v létě už bude možné kurzy uspořádat. Jejich průběh přizpůsobí protiepidemickým opatřením, nejčastěji plánují omezit počty žáků ve skupinách. Potvrdit konání a konkrétně popsat průběh kurzů budou moci teprve tehdy, až budou známá vládní nařízení pro letní měsíce.

Letošní 31. ročník Mezinárodní letní jazykové školy by se měl uskutečnit od 12. do 30. července. Zájemci si mohou vybrat z kurzů angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, ruštiny, španělštiny, čínštiny a také češtiny pro cizince, a to jak obecného, tak profesně zaměřeného jazyka, ve všech jazykových úrovních. Letní škola je určena pro zájemce různého věku – pro žáky základních škol, studenty středních a vysokých škol i pro širokou veřejnost. Kurzy jsou v délce jednoho, dvou nebo tří týdnů, přičemž v některých z nich se vyučuje pouze odpoledne nebo dopoledne.

„Novinkou letošní Mezinárodní letní jazykové školy je třítýdenní kurz angličtiny C1, který byl v posledních letech v nabídce pouze jako týdenní. Už nyní organizátoři hlásí, že i letos je nejvyšší zájem o kurzy pro děti, které se budou konat jak na ZČU, tak ve školicím a ubytovacím zařízení ZČU v Nečtinech na severním Plzeňsku,“ uvedla mluvčí univerzity Šárka Stará. Uzávěrka přihlášek je 19. května.

Škola zaměřená na elektrotechniku a elektroniku JuniorFEL je naplánovaná od 23. do 27. srpna. Letos zůstane pouze u základního kurzu pro žáky druhého stupně a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Kurzy proběhnou pouze v případě, že bude dovolena kontaktní výuka, on-line verzi organizátoři neplánují. Kapacita skupin bude přizpůsobená nařízením vlády a požadavkům hygieniků. Zájemci se mohou hlásit elektronicky do konce května.

Fakulta ekonomická zve žáky základních a středních škol na 10. ročník školy Homo Economicus od 12. do 16. července. Letos se rozšíří i do Chebu. Ponese se v duchu tématu Finanční gramotnost aneb Jak peníze (NE)obíhají. Účastníci se seznámí s kryptoměnami, ochranou peněz před kyberútoky a vyzkouší si, jak obchodovat na finančních trzích. Uzávěrka přihlášek je 30. června.

Na červenec a srpen je plánováno také týdenní kybernetické soustředění Campo Arduino a stejně zaměřený kurz programování vyšší úrovně Campo Lampone od 23. do 7. srpna, škola aplikované fyziky NanoCamp v termínu 25. až 27. srpna a dva týdny před začátkem zimního semestru má být BootCamp, programovací soustředění pro nově nastupující studenty.

Katedra tělesné výchovy připravuje na červenec a srpen pro děti základních škol týdenní sportovně kreativní příměstské tábory, hlavně pro děti od šesti do 13 let, fotbalový kemp má být 26. až 30. července.

O letní škole MECHCamp pro zájemce o matematiku a fyziku zatím škola nerozhodla. Fakulta designu a umění odložila kvůli vývoji pandemické situace mezinárodní ArtCamp, největší uměleckou letní školu v ČR, na červenec 2022.