Letošní hudební festival Metalfest v Plzni zřejmě nebude

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 15. duben 2020 21:01
metalfest01 ilustrační foto

Jedenáctý ročník festivalu Metalfest v Plzni, který měl být 5. až 7. června, nejspíš nebude. Pořadatelé mají předběžně zamluvený na půlku září lochotínský amfiteátr, ale stále není jasné, kdy vláda uvolní opatření proti šíření koronaviru a kdy se budou moci konat festivaly s tisíci diváků. Většinu vystupujících Metalfestu tvoří zahraniční kapely a není zatím jasné, zda budou v září otevřené hranice, aby mohly přijet. Pořadatelé se proto přiklánějí k variantě letošní ročník vynechat a uspořádat ho příští rok, řekl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

"S největší pravděpodobností půjdeme cestou jistoty a 11. ročník přeložíme na rok 2021. Mluvil jsem s hlavními hvězdami festivalu a všichni přislíbili účast, když se přeloží na rok 2021, kapely přijedou," řekl. Hlavními hvězdami měly letos být kapely Within Temptation z Nizozemska, Runing Wild z Německa a Eluveitie ze Švýcarska. "Všechny kapely jsou v pohodě, vědí, že termín by byl příští rok stejný jako letos," řekl Daron. Kromě hlavních hvězd měly vystoupit další tři desítky kapel.

Pokud se pořadatelé rozhodnou pro přesunutí celého ročníku na rok 2021, měl by festival nabídnout návštěvníkům letošní program obohacený o další kapely, s nimiž pořadatelé už vyjednávali účast pro další ročník. "Myslím, že pro fanoušky to přesunutí na příští rok po stránce programu nabere na atraktivitě o nějaká další jména, která na soupisce přibudou. S tím, že vstupenky zůstanou v platnosti," uvedl Daron. Před koronavirovou epidemií se v předprodejích podle něj vstupenky velmi dobře prodávaly.

Daronovi vadí, že pořadatelé stále neznají podmínky pro konání velkých festivalů. "Vadí mi, že vláda neřekne jasně a razantně, k jakému datu jsou akce zrušeny," poznamenal. Jeho agentura Pragokoncert pořádá i festival Masters of Rock ve Vizovicích. "Je to pro všechny festivaly doba nejistoty. Agentury tyto festivaly živí na celý rok, pro pořadatele je to hrozné," řekl. Pragokoncert má podle něj 25 kmenových zaměstnanců, k nim dává v sezoně na dohody práci dalším 350 lidem. Se zrušením festivalů ale přijdou o související příjmy bezpečnostní agentury, firmy poskytující technické zázemí, prodejci občerstvení, provozovatelé hygienických zařízení, restaurace, hotely a kempy v místech festivalů a podobně.

čtk