Letošní Tříkrálová sbírka bude bez koledníků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 6. leden 2021 11:32
plzen_cz_trikralova sbirka ilustrační foto: Miroslav Chaloupka

Koledníci kvůli opatřením spojeným s 5. stupněm protiepidemického systému (PES) nemohou do ulic, celá letošní Tříkrálová sbírka se tak přesune do virtuálního prostoru. Koleduje se tak na oficiálním webu sbírky www.trikralovasbirka.czorganizátoři v jednotlivých obcích také domlouvají veřejná místa pro umístění kasiček. Sbírka potrvá až do 24. ledna.

Organizátoři 21. ročníku největší české sbírky, jejímž pořadatelem je Charita Česká republika, měli už od podzimu připraveny scénáře pro koledování při různě přísných bezpečnostních opatřeních. V aktuální situaci však veškeré osobní koledování není možné. Díky online kasičce umístěné na oficiálním webu sbírky můžete po zhlédnutí kolednického videa přispět na pomoc lidem v nouzi nejblíže vašeho bydliště, a to zadáním poštovního směrovacího čísla, názvu obce nebo názvu nejbližší charity. Další možnosti přispění do Tříkrálové sbírky, včetně bankovního převodu z účtu nebo složenky na Sbírkový účet, jsou podrobně popsány například na webu Diecézní charity Plzeň (ZDE).

Příspěvek můžete dát i do kasičky

V menší míře budou na veřejně přístupných místech obcí umístěny také statické kasičky označené charitním logem. Kasičky budou umístěny nejčastěji v kostelích, po domluvě také třeba v lékárnách, květinářstvích či obchodech s potravinami. Věřící se s nimi setkají při některých bohoslužbách. Jedna z kasiček je pro případné dárce přístupná na ředitelství Diecézní charity Plzeň (Hlavanova 16, Plzeň 2-Slovany) ve všedních dnech mezi 8. a 17. hodinou.

Do Tříkrálové sbírky přispívat také formou jednorázové nebo trvalé DMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru:

  • DMS KOLEDA 30 nebo DMS TRV KOLEDA 30
  • DMS KOLEDA 60 nebo DMS TRV KOLEDA 60
  • DMS KOLEDA 90 nebo DMS TRV KOLEDA 90

Tříkrálová sbírka je důležitým zdrojem pomoci lidem v nouzi. Podpořeni tak mohou být jak potřební přímo ve farnostech (často to bývají děti z chudých poměrů nebo děti handicapované), tak sociální služby charit, jako jsou například domovy pro matky s dětmi v tísni, azylové domy pro jednotlivce i rodiny, charitní domovy pro seniory, stacionáře pro handicapované či nemocné Alzheimerovou chorobou, ale také ošetřovatelské a jiné terénní služby pro lidi v obtížné životní situaci. V Diecézi plzeňské, rozkládající se na území Plzeňského a Karlovarského kraje, bylo před Tříkrálovou sbírkou schváleno téměř 60 záměrů takové pomoci.

„Za 27 let naší služby se povedlo udělat pro dobro lidí hodně. Jsem tomu velmi rád, přeji vám hodně zdraví a osobní spokojenosti a prosím, neopusťte Charitu ani nyní při sbírce, která je trochu jinak,“ vzkazuje ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.