Limberský údajně čelí obvinění z vydírání, v případě prokázání viny mu hrozí vězení!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 8. říjen 2022 13:08
Limberský údajně čelí obvinění z vydírání, v případě prokázání viny mu hrozí vězení! ilustrační, foto: FC Viktoria Plzeň

Bývalý fotbalový reprezentant David Limberský čelí podle zjištění deníku Právo obvinění z vydírání. V případě prokázání viny hrozí obviněné skupině mužů odnětí svobody až na osm let. Limberský se zatím k případu nevyjádřil.

Bývalý plzeňský fotbalista a reprezentant David Limberský a další tři muži měli podle deníku Právo údajně vyhrožovat muži, který jim dluží peníze. V salónku jedné z restaurací v Karlových Varech měl v druhé polovině září na dlužníka jeden z nich vytáhnout i pistoli. 

Celkem čtyři miliony korun na těžbu kryptoměn si měl půjčit muž od čtyř osob. Věřitelům se později nemělo líbilo, jak se jejich investici daří a peníze chtěli vrátit zpět. V restauraci v Karlových Varech měl jeden z trojice mužů dlužníka praštit do zátylku pistolí, kterou proti němu následně údajně namířil. Hlaveň na dlužníka měli mířit tak dlouho, dokud nepotvrdil, že peníze vrátí do konce listopadu. 

Podle deníku Právo je jedním z mužů i bývalý fotbalista David Limberský, kterého měla policie zadžet ve čtvrtek, v den jeho devětatřicátých narozenin. "Obviněná čtveřice mužů je ve věku 37, 39, 46 a 48 let. Za zločin vydírání hrozí až osm let vězení," potvrdil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Policie se případem zabývá, identitu mužů ale nepotvrdila.