×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Lyžaři se dočkají, na šumavském Špičáku zahájí sezónu ještě letos

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 29. prosinec 2019 12:32
Spicak Aktuální foto z webkamery na šumavském Špičáku U Zalomeného.

O 15 dní později než loni, ale přeci jenom ještě v tomto kalendářním roce, začne v pondělí 30. prosince lyžařská sezona i v největším areálu Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák. Lyžovat se zatím bude na hlavní liniové trati, což je horní úsek sjezdovky Slalomové (č.3) s přejezdem na „dvojku“ U Zalomeného (č.2), po níž se dojede až k nástupu na lanovku. Na svahu leží v průměru 50 centimetrů sněhu, ale v některých úsecích není po celé šíři sjezdovek. O aktuálních podmínkách informoval ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

„Ve středisku se bude zatím lyžovat za ceny vedlejší sezony, kdy celodenní skipas pro dospělého vychází při nákupu online o pět procent levněji než přímo u kasy, kde stojí 550 korun. Dětský pak stojí 390, mládežnický (15-18 let) a seniorský (60-69 let) 475 a rodinná pro neomezený počet vlastních dětí za 1310 korun,“ uvedl Vladimír Kasík.

Otevřena bude také lyžařská škola, půjčovna a všechna gastro zařízení. Lanovka a služby, jako jsou půjčovny, lyžařské školy, nebo servis lyží jsou pro veřejnost v provozu poprvé od pondělních 8.30 do 16 hodin. Nový vyhřívaný stan i restaurace v horské chatě Blaženka pak podle zájmu hostů areálu.

Pozdní start letošní zimní sezony kvůli špatným sněhovým podmínkám bohužel neumožní uspořádání dětmi oblíbeného předsilvestrovského sjezdu světlušek, který se pravidelně koná 30.12. Děti při něm sjíždí potmě rodinnou sjezdovku Spodní Šanci s lampiony. Pravidelně se tohoto nočního sjezdu jinak účastní přes 100 dětí.

Určitě se ale bude konat tradiční rozloučení se starým rokem na nejprudší české sjezdovce Šance, který pořádá zdejší horská služba ve spolupráci s lyžařským areálem. Skupina vybraných zájemců jej s pochodněmi v rukou kvůli nedostatku sněhu na této ryze přírodní trati po třech letech opět seběhne na botách, jako se to už v minulosti opakovaně stalo letech 2006, 2015 a naposledy v roce 2016.