Matěj Borovský z plzeňského Step by step studia se stal mistrem ČR ve stepu 2024

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 8. červen 2024 11:17
Matěj Borovský z plzeňského Step by step studia se stal mistrem ČR ve stepu 2024 Foto: Step by step studio

Jednadvacetiletý Matěj Borovský vybojoval na Mistrovství ČR ve stepu za sólo v kategorii muži zlatou medaili! Na Grand finále Czech Dance Masters, které se konalo od 30. 5. do 2. 6. v Kongresovém centru v Praze, uspěli i další členové plzeňského Step by step studia Kamily Borovské.

Stříbro a titul vicemistra ČR získal za sólo v kategorii juniors 1 Šimon Mulač a bronz si z Prahy odvezla formace Hollywood Stars v kategorii adults 2. Všichni medailisté postupují přímo na Mistrovství světa ve stepu, které se bude konat v říjnu 2024 v Praze. Do nejvyšší světové stepařské soutěže se díky umístění na postupových místech kvalifikovaly i formace dětí Beetlejuice a skupinka juniorů Trouble. Postupuje i formace dospělých Power of Ruby.

Mistrovství ČR pro nás bylo letos velkým úspěchem. Moc děkuji všem členům studia, kteří se ho zúčastnili a bez ohledu na umístění odvedli skvělé výkony! A jsem také šťastná, že se Matějovi podařilo v silné konkurenci zazářit a poprvé získat titul mistra ČR,“ uvedla lektorka a trenérka Kamila Borovská, která je matkou Matěje Borovského.

Je to nepopsatelný a jedinečný pocit. O to náročnější budou přípravy na Mistrovství světa v říjnu,“ svěřil se Matěj Borovský.

Trenér a choreograf Matěj Borovský (nar. 2002). mistr ČR 2024, se stepu věnuje od svých sedmi let. V roce 2017 se stal vicemistrem ČR v juniorských sólech, o rok později byl čtvrtý v kategorii dospělých. Roku 2019 byl na Mistrovství ČR třetí, jeho velkým úspěchem bylo 3. místo na Mistrovství Evropy. Účastnil se workshopů s předními stepaři, jako jsou Daniel Borak, Jason Samuel Smith, Daniel Leveille, Chris Matallo nebo Hillary Marie. V říjnu 2019 absolvoval týdenní workshop na festivalu v Brazílii v Sao Paulu. Vystupuje na různých akcích, pravidelně na Plzeňském festivalu stepu. Od roku 2018 vede ve Step by step studiu hodiny techniky a staví choreografie.

Stepu se věnuje i Matějův bratr dvojče Antonín Borovský. Antonín je autorem choreografií formací Trouble a Power of Ruby a oba bratři spolu s dalšími stepaři ve formaci Power of Ruby účinkují.

Na světový šampionát se budou úspěšní členové Step by step studia intenzivně připravovat, mimo jiné v rámci letního soustředění v Nových Hutích na Šumavě. Pro děti, které baví step, se o prázdninách uskuteční příměstský tábor.

Plzeňské Step by step studio vzniklo v roce 2010 a nyní sídlí v DEPO2015. Studio navštěvuje více než 200 stepařů všech věkových kategorií, Jeho provozovatelem je Spolek K. R.O. K., který každoročně pořádá i Plzeňský festival stepu.