Mistrovské zakončení sezóny. Plzeňané brali na šampionátu v krosu tři medaile

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. prosinec 2020 17:15
Tereza Hrochová (1) foto: Martin Wawryczek

Na letošním Mistrovství České republiky v přespolním běhu vybojovali závodníci Atletického klubu ŠKODA Plzeň hned dva mistrovské tituly a jednu bronzovou medaili.

Na šampionátu, který se konal v Praze-Běchovicích a byl nezvykle rozdělen do dvou závodních dnů, tak západočeský klub potvrdil své ambice stát se zde nejúspěšnějším klubem. V sobotním závodu žen na 8 km byla jednou z favoritek loni bronzová Tereza Hrochová, která svou vynikající formu potvrzovala na každém závodu této sezóny. Letošní účastnice Mistrovství světa v půlmaratonu, mistryně ČR v běhu do vrchu, dvojnásobná medailistka z národního šampionátu na 3 000 m př. (stříbro) a v půlmaratonu (bronz) zakončila sezónu zlatem. V posledním okruhu se definitivně odtrhla od zbytku startovního pole a cílovou pásku proťala jako první.

foto: Martin Wawryczek

Cenný kov hned v prvním závodě v modrobílém dresu oslavila nová posila Škodovky, kterou je běžec Vladimír Marčík. Ten k triu bronzových medailí z letošních MČR na tratích 5 000 m, 10 000 m a půlmaratonu přidal opět bronzovou příčku, když dokázal ve skvěle rozběhnutém závodu vytrvalců na 10 km udržet třetí pozici až do cíle.

O nedělní zlatou radost se postaral několikanásobný republikový medailista Tomáš Jaša. Nový mistr ČR v závodě mílařů na 4 km se na přední pozici dostával postupně a stříbrného závodníka, kterého v napínavém finiši porazil o pouhé tři vteřiny, cítil na svých zádech až do cíle. Po dlouhé sérii stříbrných a bronzových cenných kovů se tak opět stal nejlepším v republice. Touto fantastickou tečkou se tak atleti ŠKODY Plzně definitivně rozloučili s velice povedenou a úspěšnou sezónou 2020. Atletický republikový fenomén jménem AK ŠKODA Plzeň, který patří mezi nejlepší a nejvšestrannější kluby v ČR, si připisuje další korálek úspěchu a zaměření do své sbírky. Jako jediný v republice dokáže být úspěšný jak v mládežnických kategoriích od žactva až po juniory, tak v kategoriích seniorských a v neposlední řadě i ve všech týmových soutěžích.