×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Motokrosař skončil po nehodě na vozíku. Pomůže mu jen nákladná léčba

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 11. duben 2021 22:50
kainzmeier1 Zdroj: ZAK TV

12. červenec 2020. To byl den, kdy se život třiadvacetiletého Davida Kainzmeiera z Plzně zcela změnil. Při vážné nehodě na motokrosových závodech loni v létě si poškodil míchu. Pomoci by mu mohl speciální stroj, náklady na jeho využívání jsou ale příliš drahé.

Zdroj: ZAK TV

"Bylo to mé domácí trati ve Stříbře. Projížděl jsem zatáčku ve větší rychlosti, uklouzlo mi to, seknul jsem se o jednu díru, vyjel jsem mimo trať kousek do trávy, kde byla bohužel taková mez od cesty pro traktor a ta mě vykopla z motorky," popsal svůj osudný den Kainzmeier. Motokrosař měl navíc ještě smůlu v tom, že jezdec, který jel těsně za ním, se mu nestačil vyhnout. "Do těch zad mi ještě plnou rychlostí narazil," uvedl. Diagnóza? Šest zlomených obratlů. "Nejhůř na tom byl čtvrtý a pátý hrudní obratel, který byl roztříštěný. V tom pátém mám poškozenou míchu," popsal.

David se probudil na jednotce intenzivní péče a následoval kolotoč operací a rehabilitací. Velmi mu pomohla chůze pomocí robotického rehabilitačního stroje Lokomat. A právě od něj si David slibuje další zlepšení. "Ten trup by se dal zlepšit ještě víc. Až tak, že už by byl úplně stabilní. Určitě se ještě může zlepšit také  citlivost v nohách, protože ta se už také objevila. Kdo ví, nikdo mi neřekne přesně, jestli budu chodit nebo ne, ale šance na zlepšení tam je," doufá mladík.

Transparentní účet na podporu Davida: 4435975083/0800

Rehabilitace na soukromé klinice v Praze, je ale velmi drahá. Jeden měsíc léčby stojí 112 tisíc korun. David už sice prodal dodávku a motorku, peníze nazbyt ale nemá. Od nehody je upoután na vozík a svoji práci kurýra vykonávat nemůže. "Aby to mělo nějaký lepší účinek, chtělo by to být tam aspoň tři, čtyři měsíce. Je to hodně vysoká částka a pojišťovna nic neproplácí," dodal.

David je ale obrovský bojovník a nic nevzdává. Motokros byl totiž jeho celý život, věnoval se mu už od svých osmi let. "Chci se jezdit dívat i na závody, protože tam máme skvělou partu lidí, všichni mě hodně podporují. Koukal jsem teď i na handbiky, nebo mě napadlo vyzkoušet jezdit buginy," plánuje mladík.