Zfetovaný muž v Plzni vyhrožoval podpálením pošty

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 24. srpen 2023 14:03
Zfetovaný muž v Plzni vyhrožoval podpálením pošty ilustrační. Foto: Česká pošta

Třicetiletý zfetovaný muž se dožadoval na jedné z plzeňských pošt vydání poštovní poukázky na vyplacení důchodu a sociální dávky. Když mu pracovnice řekla, že mu ji nevydá, začal vyhrožovat, že poštu podpálí.

Kriminalisté druhého oddělení obecné kriminality plzeňského městského ředitelství zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví. "Muž se dostavil 21. srpna na pobočku pošty v Plzni a na přepážce se dožadoval vydání poštovní poukázky na vyplacení důchodu a sociální dávky. Pracovnice pošty mu sdělila, že uvedená poukázka se na poště nenachází, načež začal obviněný muž hlasitě křičet, že když mu zaměstnanci pošty do půl hodiny peníze nevydají, tak celou poštu podpálí," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že výhružku, že podpálí poštu, když mu nebudou vyplaceny peníze, zatelefonoval poté i na tísňovou linku policie 158.

Policistům se ale muže podařilo velmi brzy zadržet. "Měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol a také pozitivní orientační test na pervitin. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl v roce 2017 rozsudkem Okresního soudu Plzeň – město odsouzen za spáchání trestného činu výtržnictví k pěti letům odnětí svobody nepodmíněně," podotkla Brožová. Kriminalisté spolu se spisovým materiálem podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak se obviněný v současné době nachází za zdmi vazební věznice.