Mysleli jsme si, že to půjde samo, nehledal výmluvy po špatné generálce obránce Plzně

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 7. září 2023 12:08
Mysleli jsme si, že to půjde samo, nehledal výmluvy po špatné generálce obránce Plzně Foto: HC Škoda Plzeň

Před několika týdny hokejisté Plzně druholigové německé Crimmitschau jednoznačně přehráli, vstřelili sedm branek a pouze jednou inkasovali. V generálce na extraligu na ledě soupeře se ale indiáni nestačili divit. Prospali hlavně první třetinu a ani dvě branky ve třetím dějství nestačili na nic jiného, než konečnou prohru 4:5 na nájezdy. "Nebudu se na nic vymlouvat. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, podle toho to také první dvě třetiny vypadaly," prohlásil obránce Škody Tomáš Dujsík.

„Určitě jsme si to takhle představovali, chtěli jsme sehrát generálku na ligu daleko lépe. Nevím moc, co bych k zápasu řekl, pozitivem je snad jen poslední třetina. V ní jsme hráli poctivě, obětavě, rychle jsme střídali, takto jsme domácí ani nepustili z pásma. Bohužel jsme se k této naší hře dostali až ve třetí třetině. Doufám, že výkon z poslední části přetavíme do prvního soutěžního zápasu,“ uvedl Dujsík.

Po první i druhé třetině shodně prohrávali o dvě branky. „Nebudu se na nic vymlouvat. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, podle toho to také první dvě třetiny vypadaly. Jak jsem již říkal, když už jsme konečně přistoupili k naší poctivé hře, tak vše vypadalo úplně jinak. Měli jsme hrát do těla od první třetiny. My jsme se více napřed zaměřili na hru s kotoučem, avšak, když jsme přistoupili na hru více do těla, tak už jsme měli převahu,“ podotkl.

V přípravném období tak svěřenci Petra Kořínka nezapsali vítěznou tečku. Pro Plzeň začne extraliga příští čtvrtek, kdy doma v rámci prvního kola přivítá mistrovské Oceláře z Třince. „Já bych si z dnešního zápasu nedělal těžkou hlavu. Ukázali jsme si, kde máme rezervy. Ty do čtvrtka napravíme. Extraliga je zcela jiná soutěž, do ní vletíme stejně jak tady do poslední třetiny,“ doplnil Dujsík.