Mýto má nový kruhový objezd

Zveřejněno v Doprava
Od - čtvrtek, 13. červen 2024 13:35

Média

Kruhový objezd, který měl nahradit klasickou téčkovou křižovatku na dálničním sjezdu na Mýto ve Směru od Plzně, už je hotový a v plném provozu. Bylo to místo častých dopravních nehod, které by teď mohly zcela vymizet. Nová okružní křižovatka je společným dílem kraje a obce.

Dálnice D5, sjezd na Mýto ve směru od Plzně. Dříve tady byla klasická křižovatka do téčka. V místě, kde se dálnice napojuje na starou pražskou silnici. Když se ta stavěla, nikdo nepočítal, že tady bude dálnice. „Kruhový objezd se začal projektovat někdy před osmi lety. Bohužel, na to nebyly peníze a ta křižovatka byla hodně nebezpečná, bylo tam hodně dopravních nehod,“ řekl starosta Mýta František Končel.

Utekly roky a nová křižovatka je na světě. „Suprová věc, neskutečně důležitá, protože je to sjezd z dálnice a ten kruhový objezd zpřehlední dopravu. To znamená v tomto místě byla těžká rozhledová situace, byly tam dopravní nehody, řidiči museli dávat přednost a ta přednost byla mnohdy vynucená, vznikaly tam dopravní nehody,“ popsal starou křižovatku dopravní znalec Richard Topinka.

Na křižovatku navazuje průmyslová zóna, která se teď otevřela pro dopravu. Celá stavba vyšla na více, než 23 milionů korun. „Myslím si, že občané hlavně budou rádi, že se zpomalí doprava, která nás tady dříve trápila, hlavně ty kamiony,“ předpokládá místostarosta Mýta Pavel Kořen. Souhlasí s ním i dopravní znalec Topinka: „Ty dopravní nehody, které tam byly v dřívějšku téměř vymizí a z druhé strany, ten kruhový objezd zrychlí a zpřehlední celou tu danou komunikaci.“

Nový kruhový objezd v Mýtě už je v provozu. foto TV ZAK