Na Sofronce se konal Den lesa. Žáci se zde seznamovali s přírodou a myslivostí

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 17. květen 2024 14:42
Na Sofronce se konal Den lesa. Žáci se zde seznamovali s přírodou a myslivostí Foto: Správa veřejného statku města Plzně

Děti ze dvou plzeňských základních škol poznávaly les, přírodu a myslivost. V Arboretu Sofronka se ve čtvrtek 16. května konal Den lesa, tradiční akce, kterou připravilo Oddělení pro práci s veřejností a lesní pedagogiku Správy veřejného statku města Plzně.

Žáci z 10. a 1. základní školy se na šesti stanovištích seznámili s mysliveckou kynologií, včelař jim ukázal, jak pracují včely v proskleném úlu, určovali také sazenice lesních dřevin nebo si prohlédli různé druhy šišek. Naučili se, jak poznat stáří stromů v lese nebo různé druhy hub, které hledali v okolí. 

Na dalším zastavení si děti zkusily, jak probíhá sázení stromků na pasece, jinde zase mohly vidět zblízka parohy, vycpaniny a lebky lesní zvěře.

Kromě pracovníků arboreta a místního včelaře si jednotlivá zastavení připravili kolegové z plzeňské pobočky Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, městských lesů, Odboru životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje a Mysliveckého sdružení Bolevec.