Neskutečný Benák! Plzeňský šikula deklasoval Němce pěti body

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 12. srpen 2024 10:04
Neskutečný Benák! Plzeňský šikula deklasoval Němce pěti body Zdroj: pexels

Debakl. Tak by se dal nazvat výsledek utkání s českým výběrem do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu z pohledu Němců. Češi deklasovali naše největší sousedy poměrem 7:3. Největší podíl na pohodlné výhře si připsal Adam Benák, který se do statistik uvedl třemi gólovými zásahy a dvěma asistencemi. Plzeňský rodák se již zapsal do historie turnaje, kdy zaznamenal nejvyšší počet kanadských bodů za celých 32 let existence turnaje, konkrétně 17 (5+12).

Utkání začalo pro české osmnáctky neslavně, když inkasovali branku již po 191 vteřinách zápasu. Němci se však radovali pouze 12 sekund, kdy vstřelil Benák svoji první branku po přihrávce od Novotného. Novotný obkroužil branku a připravil puk na Benákovu čepel, který si již před brankou poradil. Češi do konce první třetiny přidali ještě 2 branky. Skóre obrátil na stranu Čechů nejdříve Benák po chybné rozehrávce Němců a následně zvyšoval na 3:1 v 19. minutě v přesilové hře Záhejský po asistenci od Benáka.

V druhé části byli Češi opět při chuti, když skórovali už po 119 sekundách, po přesilové hře se radoval tentokrát Vojtěch Čihař. V 36. minutě snížil pro Německo Willhoft, na tuto změnu ve skóre však opět reagoval Benák, který po přihrávce od Novotného zkompletoval hattrick. O 40 sekund později pak Benák přihrál na vstřelenou branku Poletínovi a do šaten se po druhé třetině šlo za skoro rozhodnutého stavu 6:2.

Třetí třetina se již hrála v ne tak intenzivním tempu, což se projevilo i na vstřelených brankách. V 47. minutě se do gólových statistik zapsal i Dominik Pavlík, pro kterého to je první branka na turnaji. Němci se nakonec zmohli na poslední korigující gól z hole Lewandowskiho a zápas tedy skončil výsledkem 7:3.

Autor: Sebastian Folda