Nová čtvrť nahradí kasárna na Slovanech

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 16. květen 2024 12:01

Média

Bývalá kasárna na Slovanech se začínají měnit. Společnost APB tento prostor vyčistila a připravila pro stavbu nové rezidenční čtvrti. Ve středu se tam uskutečnilo slavnostní představení studie. Stavět se ale začne nejdřív za tři roky.

Bývalá kasárna na Slovanech v Plzni se změní v rezidenční čtvrť. Společnost APB už odstranila staré stavby a ekologickou zátěž. Ve středu slavnostně představila novou studii území. „Chceme to stavět na etapy a co se týče bytů, předpokládáme, že tady bude přes tři tisíce bytů a přibližně sedm tisíc obyvatel. K tomu vznikne zhruba tři tisíce pracovních míst tady v administrativních budovách,“ řekl místopředseda představenstva firmy APB Petr Březina.

Možnost dostane i město pro svoji výstavbu. Především bytovou. Dohodlo se na tom s investorem. „Město Plzeň má možnost si od něj koupit za velmi zvýhodněných podmínek pozemky pro 700 městských bytů. Zároveň mám radost, že získáváme školku, nebo možnost vystavět školku na území, které vykoupíme za 40 korun za metr, což je fantastická věc,“ vypočítak primátor města Plzně Roman Zarzycký. Jeho náměstek Pavel Bosák doplnil: „Bude tam prostor pro školu, zároveň park, to znamená spousta městské infrastruktury občanské vybavenosti.“

Kdy bude hotovo není úplně jasné. Stavět se bude na etapy. „Pro nás startovní čarou je územní studie, která nejdříve musí projít zastupitelstvem, jako schválení města Plzně a poté se může začít projektovat a získat povolení. Stavební povolení bude trvat dva maximálně tři roky a poté se začne stavět,“ vysvětlil Pavel Březina.

V Plzni na Slovanech vznikne nová čtvrť. foto APB