Nová slovanská kavárna na Homolce je vstřícná k vozíčkářům

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 6. duben 2021 17:55
20210330_093430 foto: ÚMO Plzeň 2

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany otevřel spolu s nájemcem před měsícem ve svém zrekonstruovaném objektu na Homolce novou kavárnu. V rámci rekonstrukce byla zachována bezbariérovost objektu.

Místostarostka Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková má mimo jiné na starost i oblast sociální. Proto se místostarostka po otevření kavárny Kafe Smetanka zajímala, zda jsou venkovní prostory pro vozíčkáře skutečně vyhovující a rozhodla se toto otestovat v praxi. „Po měsíci od otevření výdejového okénka Kafe Smetanka jsem proto pozvala na kávu paní Hanku, plzeňskou vozíčkářku a požádala ji, aby mi dala zpětnou vazbu,“ řekla místostarostka.

Kavárnu otestovala paní Hanka spolu s asistentem. Kavárna Kafe Smetanka v testu obstála. Výdejní okénko kavárny je dobře přístupné vozíčkářům, kterým je v případě potřeby připraven pomoci i personál, stejně tak i terasa kavárny.

„Těším se, že až to situace umožní, pozvu na kávu více spoluobčanů z řad vozíčkářů, aby byli mezi prvními k otestování interiéru této nové slovanské kavárny. Po rozvolnění plánuji další aktivity pro vozíčkáře. Přála bych si, aby se jim u nás na Slovanech žilo co nejlépe,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.

https://www.youtube.com/watch?v=OEADeyLDUOY