×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10015

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Opilého viníka nehody na útěku vylovili policisté z Drnového potoka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 18. říjen 2019 16:23
Policie - pomahat a chranit Ilustrační foto

Dramatickou dohru měla nehoda dvou automobilů, která se stala u Beňov na Klatovsku na křižovatce silnice II/191. Řidič osobního vozu značky Seat Leon chtěl s vozidlem přejet rovně na obec Lomec, nerespektoval tam dopravní značku a nedal přednost v jízdě řidičce jedoucí s vozidlem značky Volvo. Oba automobily se srazily. Řidič Seatu ale po nehodě nezastavil, naopak začal prchat.

Motorista pokračoval v jízdě a ujížděl směrem na Lomec do Lub až k železniční stanici Luby, kde odbočil vlevo na Klatovy. U cyklostezky zastavil, utíkal směrem k městu a po 300 metrech skočil do Drnového potoka. Tam ho také vypátrali policisté z dopravního inspektorátu,“ informovala o nehodě mluvčí policie Dana Ladmanová.

K vypátrání podezřelého řidiče přispěl svědek dopravní nehody, který po srážce vozidel jel za vozidlem Seat až do okamžiku, kdy z něj řidič vystoupil a vozidlo odstavil. Případ oznámil policii na tísňovou linku.

Policisté zjistili totožnost šestatřicetiletého muže z Klatov, který se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,91 a 1,77 promile alkoholu. Zadržený viník dopravní nehody pak putoval k lékařskému vyšetření a odběru krve do zdravotnického zařízení.

Řidička a spolujezdec z vozidla Volvo při dopravní nehodě utrpěli zranění, které si vyžádalo jejich převoz k ošetření do nemocnice. Škoda způsobená na jejich vozidle se odhaduje na 400 tisíc korun.

Tím ale řádění opilého motoristy zdaleka ještě nekončilo. Téhož dne odpoledne ho totiž policisté z dopravního inspektorátu zastavili, když řídil vůz značky Škoda Octavia. „Jeho dechová zkouška byla s výsledkem 0,99 a 1,01 promile alkoholu. Opět byl převezen do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. V obou případech je šestatřicetiletý muž podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí policie.