Oprava průtahu Aší pokračuje

Zveřejněno v Doprava
Od - úterý, 14. květen 2024 14:43

Média

Už od března loňského roku probíhá v Aši oprava silničního průtahu městem. Pro obyvatele a řidiče to znamená výrazné omezení. Všichni dotčení si oddechnou až koncem tohoto roku. Tak rozsáhlá je tato stavební akce.

Město Aš na Karlovarsku, oprava silničního průtahu, který hojně využívají i kamiony. „V loňském roce v březnu byla zahájena rekonstrukce silnice průtah Aš s tím, že nyní jsou již provedeny veškeré odvodňovací propustky, kanalizace a v rámci dopravních omezení na tři semafory děláme ložnou vrstvu u vozovky s tím, že koncem března bylo prostavěno 37 milionů korun. Je to akce, která je spolufinancována s městem Aš, jejíž celková náklady z naší strany vychází zhruba 113 milionů korun,“ vysvětlil ředitel Krajské správy a údržby silnic Jiří Šlachta. „Akce je vlastně, můžeme říci, financovaná jak krajem, tak městem. Kraj opravuje za své peníze především silnici a město vlastně se spolupodílí na opravě chodníků, zeleně a dalších věcí, parkovací pásy, výjezdy vlastně nebo vyústění na naše silnice, které jsou v okolí,“ doplnil místostarosta Aše Pavel Matala.

Především pro řidiče to představuje značná omezení. Dopravu na třech místech řídí semafory. „V současné době to dopravní omezení tam je. Ta silnice je průjezdná, vlastně ten provoz je řízen semafory, ale protože je to poměrně velký a dlouhý úsek, tak doporučujeme prakticky od zahájení té investiční akce obyvatelům Aše, aby volili objízdné trasy, buď po obchvatu Aše, což je silnice první třídy 64 a nebo potom druhá, to je taková malinkaté okreska, která vede přes Mokřiny a Nebesa,“ naznačil místostarosta, kudy mohou auta aktuálně jezdit.

Celková cena za opravu průtahu překročila 130 milionů korun. Trvat má do listopadu.

Pokračuje oprava průtahu Aší. foto TV ZAK