Ostrovský most v Karlových Varech je zavřený

Zveřejněno v Video ZAK
Od - úterý, 6. červen 2023 08:42

Média

Když město nechalo udělat sondy do Chebského mostu v Karlových Varech, zjistilo se, že je v havarijním stavu. Aby byla možná jeho oprava, je potřeba opravit nedaleký Ostrovský most, který bude sloužit jako objízdná trasa.

„Ostrovský most se opravuje z důvodu, že při uzavření Chebského mostu zůstanou dva hlavní mosty, což je Tuhnický most a Ostrovský most. Veškerá doprava následně bude jezdit přes tyto dva mosty. Proto je potřeba, aby Ostrovský most minimálně sedm až osm let vydržel v takovém stavu, aby zvládl přenést veškerou dopravu," potrdil náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Město provedlo v minulém roce sondy, které zjistily, v jakém technickém stavu jsou jednotlivé mostní objekty. "Ukázalo se, že konstrukce je schopná nějakou dobu ještě vydržet, ale musí se provést takové práce, které se týkají především říms a povrchu, aby most vydržel sloužit a jeho stav se rapidně nezhoršoval," uvedl mluvčí Magistrátu Jan Kopál.

Pro řidiče to znamená uzavírku zhruba do konce června. "Je to samozřejmě nepříjemnost. Chápeme to, je to jedna poměrně používaná spojnice, nejbližší cesta k Hornímu nádraží. Ale prosíme řidiče o pochopení a trpělivost," dodal Kopál.

 

Ostrovský most v Karlových Varech je zavřený Zdroj: Magistrát Karlovy Vary