Pokračuje dostavba D6 na Vary, práce probíhají intenzivně, řidičům se uleví už brzy

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pondělí, 5. červen 2023 16:07

Média

Silnice I/6 z Karlových Varů do Prahy. Především na výjezdu z krajského města se tady ukrývá řada nebezpečných míst, kde už se stala řada smrtelných nehod. Pro mnohé řidiče je jízda tímto úsekem noční můrou a raději volí jinou trasu. Ze strany státu ale přichází dobré zprávy. Stavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů pokračuje. A to intenzivně. V současné době se staví dálniční úsek u Krupé na Rakovnicku, následovat by měly úseky Žalmanov, Olšová vrata a Karlovy Vary.

"Na linii dálnice D6, respektive na celé té linii směrem na Karlovy Vary, v tuto chvíli pracujeme celkem na třech úsecích. Jeden je u Krupé, ten už bude zprovozněný v příštím roce. Další dva úseky, Hořesedly a Hořovičky, budou průjezdné v roce 2025. Dohromady to je kolem 25 kilometrů nové dálnice D6," popsal mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Podle znalce v oboru dopravy Richarda Topinky jakákoliv dálnice, která povede tímto úsekem, zklidní dopravu po vedlejších komunikacích. "Komunikace z Karlových Varů do Prahy prakticky není úplně bezpečná a jsou tam úseky, které jsou nepřehledné. Často tam bývá hustá mlha. Komunikace dálničního typu je daleko bezpečnější. Vozovka je širší a hlavně nejsou tam nebezpečné úseky," uvedl Topinka.

Pokud vše půjde podle optimálních předpokladů, do roku 2028 by měly být Karlovy Vary kompletně připojené k dálnici.

Pokračuje dostavba D6 na Vary, práce probíhají intenzivně, řidičům se uleví už brzy ilustrační. Foto: pixabay