Ostrůvek ve Velkém Boleveckém rybníku ozdobí stromeček

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 29. listopad 2022 12:45
Ostrůvek ve Velkém Boleveckém rybníku ozdobí stromeček Z loňského ročníku. Foto: J. Novotný

Jachetní klub Plzeň chce také letos udělat radost všem, kteří se vydají na procházku kolem Boleváku, a tak na ostrůvek umístí pětimetrový strom, který bude za tmy svítit. Protože měl jejich nápad před rokem velký ohlas, letos zvou jachtaři i na slavnostní rozsvícení. To se uskuteční v neděli 4. prosince od 17 hodin.

„Před rokem jsme se tak nějak ze dne na den rozhodli, že by bylo hezké ostrůvek vánočně ozdobit a pak se to přes sociální sítě a místní média nějak rozkřiklo, až nás to překvapilo,“ řekl předseda JK Plzeň Ivan Dragoun. Letos tak chtějí jachtaři celou akci pojmout trochu víc slavnostně. „Pozvali jsme naše kamarády otužilce, nazdobíme lodě, kterými na ostrůvek pojedeme a věříme, že se někdo na slavnostní rozsvícení stromu přijde podívat a třeba si i společně zazpíváme koledy,“ popsal Dragoun.

Jachtaře a otužilce počasí samozřejmě zaskočit nemůže. Pokud by Bolevák nečekaně zamrznul, jsou připraveni se k ostrůvku prokopat, podobně jako v loňském roce. Pokud ale počasí bude přát, počítají s tím, že nasvícené čluny vyrazí z loděnice JK Plzeň v 17 hodin, Velký Bolevecký rybník několikrát obeplují a strom pak rozsvítí pár minut po sedmnácté hodině.