Otevřeme Americkou nebo ne? Na jednání zastupitelstva se o dočasné změně vůbec nehlasovalo!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 15. červen 2023 12:32
Otevřeme Americkou nebo ne? Na jednání zastupitelstva se o dočasné změně vůbec nehlasovalo! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Bouřlivou diskuzi vyvolala na čtvrtečním jednání zastupitelstva města Plzně otázka o změně dopravního režimu na Americké třídě, kterou by chtěla opoziční ODS dočasně otevřít kvůli dopravním zácpám způsobeným rekonstrukcí mostu Milénia. Zastupitelé nakonec rozhodli svými hlasy o tom, že se bod nezařadí na program jednání, a tak se o dočasném otevření vůbec nehlasovalo.

Zastupitel David Šlouf (ODS) přišel s návrhem, aby se Americká otevřela během rekonstrukce mostu Milénia pro auta i přes den. Dodal, že zastupitelé ODS nezpochybňují samotné uzavření Americké, ale upozorňují, že mimořádná situace si žádá mimořádné řešení. „Požadujeme otevření Americké pro individuální automobilovou dopravu v režimu 24/7 po dobu uzavírky mostu Milénia," uvedl Šlouf.

Na to reagoval náměstek pro dopravu Aleš Tolar z hnutí STAN. Ten odmítl, že by kvůli uzavírkám kolabovala v Plzni doprava. Podle něj je dopravní situace nyní stabilizovaná. „Nejproblematičtější byl první den uzavírky mostu Milénia. Dnes už je situace stabilní. Podle dopravních podniků mají dnes linky MHD zpoždění v řádech pár minut," řekl Tolar. Zástupci hnutí Pro Plzeň, tedy koaličního partnera, rovněž uvedli, že dočasné znovuotevření Americké nebudou podporovat.

Závěr byl takový, že zastupitelé hlasovali o tom, zda navrhovaný bod projednávat a hlasovat o něm. Nakonec odsouhlasili jeho nezařazení k dalšímu projednání a o znovuotevření Americké po dobu rekonstrukce mostu Milénia se tak vůbec nehlasovalo.

Autor: L. Prokšová, M. Osvaldová