×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Parkoviště v Plzni stále chybí, město řeší jak získat více míst

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 8. prosinec 2019 16:33
Parkovani Parkovacích míst na Slovanech je stále málo. Ilustrační foto

Zaparkovat v Plzni je rok od roku těžší. Město proto řeší, jak možnosti parkování rozšířit. V současnosti plánuje hned několik odstavných parkovišť na okrajích města i parkovací domy. Rozšíří se také placené zóny, které zvýhodní rezidenty. Bory, Bolevec a Slovany. To jsou tři místa v Plzni, kde město plánuje nová parkoviště.

„Plánujeme tři větší P + R parkoviště. První by mělo vzniknout příští rok u terminálu v Kaplířově ulici, u nového terminálu u tramvajové trati. Potom začínáme projektovat P + R záchytné parkoviště v Bolevci u konečné tramvaje číslo jedna,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobzule (TOP 09).

A připravuje se i P + R parkoviště u tramvajové linky číslo dvě na Světovaru. Řidičům by měly ulevit i nové parkovací domy. „Chtěli bychom pomoct s parkovací situací v okolí Luny, tedy ve Skupově ulici, kde také projektujeme parkovací dům a v neposlední řadě je to i parkovací dům na Světovaru, který by měl pomoci do budoucna jaksi otevřít a rozvíjet ten areál,“ pokračuje Vozobule.

Parkovací dům by měl vyrůst také tady před bazénem na Slovanech, vybírá se ze tří variant. „Doporučili jsme variantu, která počítá s tím, že dvě patra budou zapuštěna pod zem, dvě budou nad zemí a nahoře bude zřízena zelená, pobytová - zelená střecha,“ informoval Jan Fluxa (TOP 09), místostarosta MO Plzeň 2.

Další místo, kde se s parkovištěm na Slovanech počítá, je Klášterní ulice u Jiráskova náměstí. Tam se plánuje zapuštěný parkovací dům. „Přidanou hodnotou takového projektu by bylo nejenom parkování, ale i nové hřiště, které tam dlouhodobě chybí a vlastně Masarykova ZŠ hřiště odpovídající nějaké kvalitě 21. století, nemá,“ konstatoval místostarosta Fluxa.

Na Slovanech také velmi stojí o zřízení placených parkovacích zón až po Slovanskou Alej. „Situace s parkováním na Slovanech je už několik let velice špatná. My v podstatě počítáme s tím a čekáme na návrh zřízení parkovacích zón na území našeho obvodu, který by měl přijít ze strany města doufejme už velmi brzy,“ dodal Jan Fluxa.