Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Oslavy existence čtvrtstoletí Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM vyvrcholí v Plzni festivalem Dej více Plzni. Ten kromě divadelních představení Dejvického divadla a dalšího kulturně-společenského programu představí i práci dobrovolníků. Nemáte plán na neděli 3. a pondělí 4. 11.? Přijďte do Besedy! Vezměte děti i babičku s dědou a možná potkáte i hvězdy Dejvického divadla.

Město Plzeň se zapojí do největší vzdělávací akce v oblasti digitalizace. Ve dnech od 18. do 24. listopadu 2024 Úřad vlády ČR pořádá Týden pro Digitální Česko a Plzeň bude jeho součástí. Uskuteční se řada kurzů, přednášek, webinářů a debat například o zvyšování základních digitálních dovedností, umělé inteligenci nebo bezpečnosti na internetu.

Nestává se to naštěstí často, ale aby pracovníci Záchranné stanice živočichů Plzeň mohli vůbec ošetřit některé zvířecí pacienty, chytají je i několik dní. Jedním z takových zvířecích pacientů byla labutí samice z hnízdícího páru a od pěti mláďat na Holoubkovském rybníku v Holoubkově u Rokycan.

Město Plzeň ocenilo u příležitosti 106. výročí vzniku samostatného Československa pět významných plzeňských osobností. Z rukou primátora Romana Zarzyckého převzala v pondělí 28. října Cenu města Plzně mladá vědkyně Anna Krebsová, Pečeť města Plzně pak získali výtvarník Stanislav Bukovský, in memoriam lékař a ochránce přírody Ondřej Hes, zakladatel soukromého rozhlasového vysílání Václav Ježek a právník, spisovatel, hudební skladatel i filantrop Karel Pexidr.

Aleje a vzrostlé stromy hrají zásadní roli v naší krajině. Stromořadí tvoří přirozené linie, které harmonicky spojují lidská sídla s přírodou a tvoří typický obraz krajiny mimo města. Ve městech zase vytvářejí zelené ostrovy, umožňující kvalitní relaxaci. Na tento fenomén upozorňuje již ve čtrnáctém ročníku anketa Alej roku. Nominovat svou oblíbenou alej může každý do konce října prostřednictvím webu alejroku.cz

pondělí, 28. říjen 2024 06:30

Karlovarský kraj slaví a také se dobře baví

V kraji léčivých pramenů si poslední říjnové dny můžete dopřát znamenitá divadelní představení, rozmanité koncerty, tematické komentované prohlídky nebo zajímavé přednášky. A zatímco začátkem týdne ovládnou kraj hlavně oslavy 106. výročí vzniku ČSR, jeho druhá polovina se ponese v klidnější atmosféře blížících se Dušiček.

Společenský sál Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň ožil 24. října 12. ročníkem soutěže Technika má zlaté dno, v níž žákovské týmy sestavují povinný výrobek ze stavebnic Merkur a Boffin. V letošním ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Plzeňský kraj, muselo celkem 17 týmů během čtyř hodin sestavit funkční kolotoč.

Třináctý ročník multižánrového festivalu Můj život s…, tentokrát s podtitulem Můj život s válkou v zádech, nabízí od 13. října do 19. listopadu na různých místech Plzně program odrážející válečné konflikty a jejich vliv na lidské životy. Ve středu 23. října byla v prostorách Moving Station zahájena výstava fotografií humanitární organizace Člověk v tísni, na kterou navazovala diskuse s reportérem České televize Michalem Kubalem o zkušenostech válečného zpravodaje. Festival pokračuje i v listopadu, kdy pozve na projekce filmů, debatu s psycholožkou a také na scénické čtení na téma válka.