Pejsar se vrací do ringu, bude bojovat o titul mistra republiky v křížové váze

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 23. červen 2020 13:48
20200110_112035 Foto: M. Osvaldová

Titul v supertěžké váze už Václav Pejsar získal, teď ho čeká výzva nová. 27. Června se v Ústí nad Labem pokusí vybojovat titul mistra republiky v křížové váze, soupeřem mu bude brněnský David Vicena. Pro plzeňského boxera to bude první zápas od konce prosince.

Foto: M. Osvaldová

Jak moc se těšíte, že si znovu zaboxujete? Jsem strašně rád, že Lukáš Konečný přišel s nápadem uspořádat takový turnaj a nabídl mi zápas o uvolněný pás, který v tuto chvíli vlastně nikdo nedrží. Teď bylo hluché místo, kdy se nic nedělo. Celou karanténu jsem jenom trénoval.

Jak probíhaly domluvy o uspořádání titulového zápasu? Začalo to tak, že jsem s Lukášem řešil, že bych si chtěl zaboxovat. Poprosil jsem ho, jestli by mi nesehnal soupeře. On přišel následně s nápadem, že je český pás v křížové váze uvolněný a nikdo ho nemá. Pro mě je to důležitý zápas.

Kde hrozí největší nebezpečí od Davida Viceny? Nejsilnější jeho zbraň je ta, že nemá co ztratit. Takoví lidi jsou nebezpeční. Jeho odhodlání a touha po titulu. Ale věřím si, přípravu jsem měl dlouhou, byl jsem půl roku v tréninku.

Foto: M. Osvaldová

Bylo těžké se udržovat s vědomím, že člověk neví, co bude dál? Bylo to hrozné, snažil jsem se na to moc nemyslet, ale v podvědomí to máte. Trénoval jsem opravdu každý den, plán jsem dodržoval. Připravovali jsme se na zápas, o němž jsme nevěděli, kdy bude. O to to bylo těžší. Tato situace je pro každého sportovce těžká. Měla být olympiáda, sportovci se na ní připravují, mají čtyřletý tréninkový plán, aby forma vygradovala. V menším měřítku je i tohle. Plánujete a ze dne na den je konec. Někdo se na to vykašle a někdo pokračuje. Já jsem pokračoval individuálně s trenéry. Nebyla k dispozici jen sauna, bazén a sparing partneři.

To, že nebyla možná regenerace, nebyl velký problém? Bylo to omezující. Regenerace je stejně důležitá stejně, jako trénink. Hlavně pro mě, když mi je 35 let. Nejsem dvacetiletý kluk, abych se vyspal, a byl zregenerovaný. Hodně využívám sauny, kryokomory. A to bylo zavřené.

Foto: M. Osvaldová

Už máte signály o nějakých dalších akcích, které by se mohly uskutečnit? Hranice se sice otevřely, ale ještě nespustily žádné velké galavečery. Pár jich bylo, bez diváků, ale žádná sláva. Je to hodně omezené. Díky tomu mám ale víc šancí boxovat tady doma, za to jsem rád. Teď budu boxovat v Ústí nad Labem, na konci léta pořádá Lukáš Konečný zase další venkovní akci. Na konci října by se měl v Plzni konat velký galavečer na Lokomotivě nebo na zimním stadionu. Tam by to bylo fajn. Je v jednání Karlos Vémola, s kterým bych boxoval. To by byl velký tahák nejen pro Plzeň, ale i celorepublikově. S ním je manažerka v jednání, jen čekáme na potvrzení datumu. A na konci roku je v plánu galavečer v Lucerně.

Co vám vůbec epidemie koronavirus narušila? Měli jsme z části rozjednanou odvetu v Rusku s Kudrjašovem. Řešili jsme ji na léto.

Odveta je tedy ve hvězdách? Je, ale mohu naznačit, že s ruskou stranou v jednání jsme a moje manažerka by chtěla mít odvetu v Plzni příští rok.