Permasemena: jedny semínka na mnoho let

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - pátek, 19. únor 2021 16:36
permasemínka plzen cz ilustrační, pixabay

Také se vám stalo, že jste si koupili semínka a po sklizni jste plánovali, že si semena z úrody schováte na další rok, ale už jste se úrody nedočkali? Je možné mít z jedné rostliny užitek mnoho let? Jak vypěstovat zdravé a odolné rostliny?

ilustrační, pixabay

Pokud vaše původní semena měli označení F1 nebo hybrid nejsou vhodná k dalšími výsevu. Semena nedokáží přenést vlastnosti původní rostliny do další úrody a navíc jsou většinou mořené a plné chemie.

Abyste ze semínek měli úrodu mnoho let, dejte přednost permasemenům. Jaké jsou jejich výhody? Permasemínka jsou nedotčená chemií. Nejsou mořená a ani při pěstování mateřské rostliny se nepoužívají chemické postřiky. Jsou nehybridní, to znamená, že si můžete rostliny množit sami. Dodavatelé permasemen poctivě testují klíčivost. Dostanete lokálně pěstovaná semena z České republiky, která jsou ve skvělé kondici a přizpůsobená našemu klimatu.

ilustrační, pixabay

Pokud si schováte semena například po úrodě salátu, uložte je na suché a chladné místo. Vysokou klíčivost si uchovají čtyři až pět let. Ušetříte tak peníze a víte, že máte zdravé rostliny. Permasemínka jsou odolnější i vůči plísním a chorobám. Pěstují a prodávají je firmy, které se na permazahrady zaměřují. U dodavatelů nejčastěji koupíte semena rajčat, salátů, ředkviček, mrkve nebo pórku. Objevují se i původní československé odrůdy jako je cibule Všetana.

Fotogalerie