Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 8. červen 2022 08:35
Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost Zdroj: Pivstro

Pivstro se nachází v Bezručově ulici hned pod Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Nabízí desítky druhů piv – čepovaných i lahvových. V nabídce najdete tradiční druhy jako Pilsner Urquell a Proud, i ty méně tradiční, například Maracuja od Ravenu - pivo plné maracuji, které je pro kyseláče jako stvořená. Kromě piva si tu ale pochutnáte i na skvělém jídle. To je dílem kuchařů, kteří se učili postupům a receptům šéfkuchaře Petra Jána, který v minulosti pracoval například v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech nebo v pražském hotelu Hilton. Na jídelním lístku najdete například poctivou Kulajdu, burgery, burrita, sendviče, bagely nebo oblíbené Fish n´Chips.  

275301953 4893754554052851 1546042552190990798 nHistorie Pivstra sahá daleko do historie. Přesněji do 19. století, kdy prapradědeček dnešních majitelů měšťan Norbert Lang, stál u zrodu Plzeňského pivovaru. Byl zvolen do Výboru právovárečného a následující tři generace Langů se tak významně zapsali jak do plzeňského pivovarnictví, tak i do rozvoje sportu v Plzni. Pivovarnická tradice rodu Langů ale postupně zanikala poválečnou změnou režimu, aby ji v současnosti oživil potomek Jan Eisenreich, který Pivstro převzal od jiné rodiny s pivovarnickými předky - rodiny Vlčků. Jan se nyní s podporou rodiny a přátel pomyslně vrací k pivovarnické tradici předků a pod heslem „for better beer future" se vrhli do zlepšování pivní kultury v Plzni.

Návštěvy v Pivstru rozhodně nebudete litovat. Čeká tu na vás přátelská atmosféra, pestrost a možnost párování jídel světové kuchyně s pivem tak, aby byl chuťový zážitek dokonalý.

PR