×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10007

pondělí, 4. červenec 2022 08:31

Pivstro - nejlepší restaurace v Plzni!

Skvělé jídlo a bohatá nabídka tradičních i netradičních piv. To je Pivstro, které je na Googlu nejlépe hodnocenou restaurací v Plzni.

V pondělí odpoledne došlo u Hlavního vlakového nádraží v Plzni k požáru vlaku. 

pondělí, 27. červen 2022 12:07

Užijte si karlovarský festival stylově

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Kromě skvělých filmů si letos můžete užít také dokonalé VIP zázemí v Hotelu Imperial. Fashion Lounge Club & After Bar otevírá své dveře návštěvníkům karlovarského festivalu po celou dobu jeho trvání, tedy od 1. do 9. července.

pátek, 24. červen 2022 16:08

Náhlík odchází z KDU-ČSL

Známý dlouholetý plzeňský politik Petr Náhlík se rozhodl po mnoha letech odejít z KDU-ČSL. Členem strany byl přitom od roku 1997. Podle našich informací vážně uvažuje o vstupu do hnutí STAN, které se v současné době zmítá v korupčním skandálu. Petra Náhlíka jsme kontaktovali, odmítl se nám ale vyjádřit do termínu vydání článku.

středa, 8. červen 2022 08:35

Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost

Pivstro se nachází v Bezručově ulici hned pod Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Nabízí desítky druhů piv – čepovaných i lahvových. V nabídce najdete tradiční druhy jako Pilsner Urquell a Proud, i ty méně tradiční, například Maracuja od Ravenu - pivo plné maracuji, které je pro kyseláče jako stvořená. Kromě piva si tu ale pochutnáte i na skvělém jídle. To je dílem kuchařů, kteří se učili postupům a receptům šéfkuchaře Petra Jána, který v minulosti pracoval například v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech nebo v pražském hotelu Hilton. Na jídelním lístku najdete například poctivou Kulajdu, burgery, burrita, sendviče, bagely nebo oblíbené Fish n´Chips.  

úterý, 7. červen 2022 08:31

Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost

Pokud patříte k hrdým Plzeňákům a milovníkům piva, pak by vaší pozornosti neměla ujít pivnice s restaurací – Pivstro.

David Šlouf, současný náměstek primátora města Plzně byl na krajském sněmu jednomyslně zvolen lídrem plzeňské kandidátky SPOLU, tedy trojkoalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Při té příležitosti jsme se ho zeptali na pár otázek.

Je oblíbenou turistickou atrakcí, v květnu ale populární dřevěná chaloupka na pilíři nedaleko Chotěšova definitivně zmizí. Ustoupí nové lávce přes řeku Radbuzu.

Pohádka Princezna zakletá v čase se dočká pokračování. Druhý díl se začal natáčet na zřícenině hradu Gutštejn, v hlavní roli se opět představí Eliška Křenková.

Řecko je láska na celý život. To vám potvrdí každý, kdo navštívil kousek téhle nádherné země. V dnešním cestopisu se vydáme na největší ostrov, který k Řecku patří, a to je Kréta. Ta nabízí odpočinek u moře, tepající městečka, řeckou kuchyni i historické vykopávky.

kréta71. Proč sem jet?

Kréta je nádherný ostrov, bájné rodiště nejvyššího řeckého boha Dia. Během návštěvy se tu rozhodně nudit nebudete, i pokud nepatříte k milovníkům plážového turismu. Kréta totiž nabízí kromě dlouhých pláží také krásnou přírodu a dokonce nejdelší soutěsku v Evropě. Samaria měří 16 kilometrů a projít si ji zvládnete během jednodenního výletu. Jen počítejte, že tam rozhodně nebudete sami. Navštíví ji ročně kolem 5000 lidí.

2. Co tu vidět?

Na Krétě žila nejslavnější starověká kultura v Evropě – Mínoa, která na ostrově existovala už v době bronzové. Mínojská civilizace, kterou zničil pravděpodobně výbuch sopky na blízkém ostrově Santorini, po sobě zanechala nádherné město Knóssos. Vykopávky se nachází v blízkosti hlavního centra Heráklion a srdce tu zaplesá každému milovníkovi historie. Skvěle zachované domy s dřevěnými trámy, které za tu dobu stihly zkamenět, všudy přítomné krásné amfory a také známé barevné části paláce a obrazy, které si objevitel Knóssu Arthur Evans „domaloval“ tak nějak po svém. Velkou část dochovaných předmětů najdete v Archeologickém muzeu v Heráklionu a určitě stojí za návštěvu. Uvidíte tu mimo jiné také proslulý Disk z Faistu. Jedná se o kolečko z pálené hlíny z doby bronzové, na kterém je do kruhu vyobrazeno zvláštní znakové písmo, které doposud nebylo rozluštěno.    

Milovníky pláží a odpočinku láká Kréta na překrásné pláže. Na slavné růžové pláži Elafonisi se budete cítit jako v Karibiku, moře je tu průzračné a tyrkysové. Na pláži Balos je moře z obou stran, a to je dechberoucí podívaná. 

kréta63. Co tu musíte zažít?

Jednoznačně řeckou kuchyni. Byl by hřích se na Krétě ládovat italskými těstovinami nebo pizzou. Řecká kuchyně je založená na čerstvých ingrediencích, olivovém oleji a bylinkách. Pokud jíte maso, můžete tu ochutnat tradiční souvlaki z kuřecího masa na špejli. Často se tu ale vaří také maso ovcí a koz. Tradiční je také gyros s plackou pita a jogurtovou omáčkou tzatziky nebo baklava, což je vrstvené sladké těsto s ořechy a medem. Pokud držíte dietu, dejte si řecký salát se sýrem feta. 

4. Jak se sem dostanete?

Cest je víc. Nejpohodlnější je pochopitelně letadlem na některé z místních letišť. Let trvá necelé tři hodiny. Na Krétu se dá ale dostat také lodní dopravou. Loď pravděpodobně využijete také v případě, pokud se vypravíte na výlet po blízkých ostrovech. Doporučuji výlet na Instagramem vyhlášené Santorini, na které se vydáme v některém z dalších cestopisů.   

5. Co si odsud přivézt?

V průběhu častého cestování jsem zjistila, že nejlepším dárkem je pro mnoho lidí alkohol. Nejvyhlášenějším suvenýrem z Kréty je v tomto případě anýzová pálenka Ouzo. Pokud máte rádi Coca Colu, pak na Krétě narazíte na lahve s tématem Kréty. Když se na tenhle relativně levný suvenýr zaměříte i na dalších místech v Evropě (třeba právě zmiňované Santorini), můžete mít brzy doma zajímavou sérii.    

 

Strana 1 z 2