Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - úterý, 7. červen 2022 08:31
Pivstro bojuje za lepší pivní budoucnost Zdroj: Pivstro

Pokud patříte k hrdým Plzeňákům a milovníkům piva, pak by vaší pozornosti neměla ujít pivnice s restaurací – Pivstro.

a542e8c2 c940 42c3 8b4d b6427d0117a0Pivstro se nachází v Bezručově ulici hned pod Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Nabízí desítky druhů piv – čepovaných i lahvových. V nabídce najdete tradiční druhy jako Pilsner Urquel a Proud, i ty méně tradiční, například Maracuja od Ravenu - pivo plné maracuji, které je pro kyseláče jako stvořená. Kromě piva si tu ale pochutnáte i na skvělém jídle. To je dílem šéfkuchaře Petra Jána, který v minulosti pracoval například v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech nebo v pražském hotelu Hilton. Na jídelním lístku najdete například poctivou Kulajdu, burgery, sendviče, bagely nebo oblíbené Fish n´Chips.  

Historie Pivstra sahá daleko do historie. Přesněji do 19. století, kdy prapradědeček dnešních majitelů měšťan Norbert Lang, stál u zrodu Plzeňského pivovaru. Byl zvolen do Výboru právovárečného a následující tři generace Langů se tak významně zapsali jak do plzeňského pivovarnictví, tak i do rozvoje sportu v Plzni. Pivovarnická tradice rodu Langů ale postupně zanikala poválečnou změnou režimu, aby ji v současnosti oživili potomci Adam a jeho sestra Alžběta. Ti se nyní s podporou rodiny a přátel pomyslně vrací k pivovarnické tradici předků a pod heslem „for better beer future" se vrhli do zlepšování pivní kultury v Plzni.

Návštěvy v Pivstru rozhodně nebudete litovat. Čeká tu na vás přátelská atmosféra, pestrost a možnost párování jídel světové kuchyně s pivem tak, aby byl chuťový zážitek dokonalý.

PR