Plzeň bude hostit další ročník konference o využití stavebních odpadů

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 11. duben 2023 10:04

Média

Recykluji! Neskládkuji! Tak se jmenuje konference, která se bude konat 27. dubna od 9 do 23 hodin v nově zrecyklovaných prostorách - Techtower Plzeň. Za cíl má ukázat nejen novinky z recyklace stavební odpadů, přinést ucelené aktuální informace obcím i firmám ale i nabídnout možnost partnerství těm, kteří chtějí pomoci s rozjezdem tohoto oboru.

306A2823V průběhu konference jsou na programu odborné přednášky doplněné o příkladové situace z praxe, řízené diskuzní kroužky s odborníky na jednotlivá témata, networking a společenský večer spojený s oceňováním těch, kteří jdou v recyklaci příkladem. „Rádi bychom přivítali odborníky z branže, abychom jim ukázali novinky v oboru, stejně tak starosty obcí, pro které máme řešení k likvidaci odpadu ze staveb pro občany. Vítáme také stavební firmy, které pracují se sypkými materiály, studenty stavebních oborů, projektanty a různé nadšence, kteří sdílejí naší vizi,“ uvedla generální ředitelka holdingu AZS 98 Petra Kaldová.

Podle Kaldové je konference vhodná i pro ty, kteří se zatím tématu příliš nevěnovali. „Určitě je nejen pro ty, kteří se recyklací už zabývají, ale i pro ty, kteří  uvažují, že by se tímto tématem chtěli  zabývat, ať už je k tomu vede nová přísná legislativa nebo uvědomění chránit životní prostředí a zdroje přírodních surovin,“ popsala.

Kromě mnoha užitečných a ihned uplatnitelných informací získají účastníci ještě něco navíc. „Hledáme také partnery, kteří by chtěli pomoci s rozjezdem recyklace stavebních a demoličních odpadů a hledají na začátek silného partnera. Zároveň silně vnímáme potřebu mladé generace, která by měla naskočit do procesu recyklování,“ popsala Kaldová.

Konferenční poplatek činí 2 500 korun bez DPH za osobu a zahrnuje účast na konferenci a společenském večeru včetně celodenního občerstvení a welcome drinku.

Radost dělají i „kyblíčkáři“

Lidé mnohdy ani netuší, že do situace, kdy recyklovat stavební suť, se dostávají při rekonstrukcích bytů. „Dělali jsme už kampaně, abychom ukázali obyčejným lidem, kteří si rekonstruují třeba jen koupelnu, že jsme tu pro ně. Měli jsme velkou radost, když k nám ti „kyblíčkáři“ začali jezdit. Je to úspěch, že suť nebude ležet někde v pangejtu a my jí můžeme mít u nás a můžeme jí zpracovat. Po malých troškách nasbíráme hromadu, kterou zase zpět pošleme do stavební výroby,“ dodala.

PR

Plzeň bude hostit další ročník konference o využití stavebních odpadů Zdroj: AZS 98