Plzeňská radnice rozdělí čtyři miliony na desítky sportovních akcí

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 8. květen 2023 16:45
Plzeňská radnice rozdělí čtyři miliony na desítky sportovních akcí Zdroj: Souboj Titánů

Desítky sportovních akcí na svém území podpoří plzeňská radnice. Pro organizátory má připraveny celkem čtyři miliony korun. O rozdělení prvních 750 tisíc korun pro 23 subjektů už rozhodli radní a zastupitelé. Peníze jdou z dotačního programu nazvaného Podpora sportovních akcí na území města Plzně pro rok 2023. Podpořeny tak budou akce jako například cyklomaraton, Souboj Titánů, mezinárodní hokejový turnaj U-14, mezistátní utkání ve vrzích a hodech, terénní kvadriatlon Pilsenman, Euro Grand Prix v karate pro mládež, billiardový turnaj a další.

„Smyslem programu je podpořit zejména neziskové organizace, které mají omezenou možnost získat finanční prostředky z vlastních zdrojů a činnosti pro pořádání sportovní akce v Plzni. Rozdělili jsme tak mezi ně částky od 10 tisíc do 70 tisíc korun. Peníze půjdou na akce Atletického klubu Škoda Plzeň, hokejového klubu Pilsen Wolves, Clubu karate Plzeň, Tělovýchovné jednoty Halma Plzeň a dalších. Během roku jsme připraveni podpořit i další žadatele, jedná se o průběžný dotační titul, který běží až do konce listopadu,“ přiblížil radní města Plzně pro oblast sportu Tomáš Morávek.

Z částky 750 tisíc korun podporu třem žadatelům (50 tisíc Kč pro Gala Fight z.s, 25 tisíc Kč pro Pilsenman Club, z.s.  a 15 tisíc Kč pro Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.) schválila přímo Rada města Plzně, ostatním dvaceti subjektům (celková částka 660 tisíc Kč) ji ve čtvrtek 4. května schválili zastupitelé. Další žádosti o podporu je možné podávat do konce listopadu, celková částka připravená pro tento dotačních program činí 4 miliony korun.