Plzeňský kraj představil nové vlaky

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 8. říjen 2021 09:22

Média

Od srpna 2021 jsou na spěšné vlaky Plzeň – Karlovy Vary nasazeny nové elektrické jednotky RegioPanter. Celkem se jedná o 4 nové elektrické vlaky, které nahradily starší soupravy na těchto vlacích. S nimi došlo ke zlepšení spojení do oblasti na západ od Plzně. Propojení Plzeňska s Tachovskem, Mariánskolázeňskem, ale obecně i s celým zbytkem Karlovarského kraje, je tak četnější a komfortnější. Jedná se o společný projekt Karlovarského a Plzeňského kraje, dopravcem jsou na těchto vlacích České dráhy.

„Zkvalitňování dopravních služeb a zlepšení komfortu pro cestující je naší prioritou. Ročně z krajského rozpočtu vynakládáme pro tento cíl stovky milionů korun. Letos představuje částka, kterou jsme uvolnili z rozpočtu kraje na drážní dopravu, 764 milionů korun. Jsem přesvědčena o tom, cestující jistě nový typ souprav ocení. Díky nejmodernějšímu evropskému zabezpečovacímu zařízení ETCS jsou špičkou v oblasti bezpečnosti. Oproti dosavadním Regiosharkům jsou navíc pohodlnější, komfortnější a umožňují wifi připojení. Zbývá jen popřát, aby jezdily načas a dovezly občany obou krajů do cílových stanic bezpečně a včas,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová.

„V modernizaci vozového parku Plzeňský kraj dále pokračuje. Už v prosinci očekáváme, že bude nasazeno dalších 11 nových jednotek RegioPanter na linku P2 Klatovy – Plzeň – Beroun. Náš kraj se tak stane oblastí s nejmodernějšími elektrickými vozidly na celé české železniční síti,“ upozorňuje náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Plzeňský kraj představil nové vlaky Foto: Plzeňský kraj