Po zimní přestávce začala znovu oprava Jasmínové ulice na Slovanech

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 26. únor 2024 10:28
Po zimní přestávce začala znovu oprava Jasmínové ulice na Slovanech Foto: ŘSD

Práce na opravě Jasmínové ulice v Plzni na Slovanech po zimní přestávce znovu začaly. Oprava zhruba kilometrového úseku za 48,3 milionu korun bez DPH měla být hotová už loni, kvůli neočekávaným komplikacím s inženýrskými sítěmi se ale stavební práce bohužel protáhnou i do letošního roku.

S příchodem příznivějšího počasí se ve větším rozsahu opět rozbíhají práce na opravě Jasmínové ulice v Plzni. "Na stavbě jsou tak nyní vidět například probíhající práce na podkladních vrstvách a obecně na podloží nové komunikace. Zároveň už se pracuje i na chodnících a obrubách opravované vozovky," informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Do konce května by pak měl být povrch Jasmínové ulice opraven v celém rozsahu. Samotná oprava pak obnáší i úpravu uspořádání jízdních pruhů v prostoru křižovatky Jasmínová X Nepomucká. To už bylo na původní silnici nevyhovující. Změny jsou navrženy také ve vedení jízdních pruhů Koterovské ulice, kde dojde k úpravám vodorovného dopravního značení.

Kromě nových chodníků na obou stranách komunikace vzniknou v úseku mezi ulicí Skladovou a Koterovskou nové parkovací zálivy pro osobní automobily. Celkem je zde navrženo 14 podélných parkovacích stání.