Aktualizováno: Pobočka pošty na Skvrňanech zůstává! Jaké řešení radnice vymyslela?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 13. duben 2023 10:43
Aktualizováno: Pobočka pošty na Skvrňanech zůstává! Jaké řešení radnice vymyslela? Pošta v Plzni na Skvrňanech. Foto: M. Osvaldová

Aktualizováno 11:55 Především starším obyvatelům Skvrňan se asi pořádně uleví. Pobočka v Macháčkově ulici, která byla na seznamu těch, jež se k 1. červenci zruší, nakonec zůstává. Město ji vyměnilo za pobočku v Křimicích. Tu pak bude provozovat jako tzv. Poštu Partner Plus. Po jednání se starostou Křimic Vítem Mojžíšem a starostou centrálního obvodu Davidem Procházkou o tom informoval primátor Plzně Roman Zarzycký.

O tom, že půjde vyměnit poštu tzv. "kus za kus", informovalo vedení pošty krátce poté, co zveřejnilo seznam. A Plzeň právě této možnosti využije. "Dnes se na radnici odehrála schůzka, která má skvělý výsledek. Dokázali jsme se domluvit se starostou Křimic Vítem Mojžíšem a starostou Trojky Davidem Procházkou. Dobrá zpráva je to pro všechny, protože i když na Skvrňanech pošta zůstane, v Křimicích ji zachováme také. Její provoz v budově obvodu převezmeme jako město pod hlavičkou Pošty Partner Plus," informoval primátor Roman Zarzycký. Poštovní i další služby pro občany, na které jsou zvyklí, zůstanou podle jeho slov zachovány. "Za konstruktivní jednání děkuji oběma pánům starostům i manažerům České pošty, kteří se změnou souhlasí," uvedl s tím, že převzetí Pošty Partner Plus ještě musí finálně stvrdit Zastupitelstvo města Plzně.

„Panu primátorovi patří obrovský dík, stejně tak panu starostovi Křimic. Je to velice rozumné řešení, kdy zůstane velká pobočka pro velké sídliště Skvrňany a zároveň zůstane i služba pro občany Křimic. Je to maximum možného, co se podařilo vyjednat a jsem za to rád,“ reagoval na výsledky jednání starosta třetího městského obvodu David Procházka, pod nějž Skvrňany patří. Ty mají téměř 13 tisíc obyvatel, poštu ale využívali i lidé z okolních lokalit přijíždějící do Plzně z tohoto směru.

Podle starosty pátého městského obvodu Plzeň – Křimice Víta Mojžíše na sebe poštu v Křimicích převezme město Plzeň od 1. července letošního roku. „Za občany jsem rád, těší mě zachování služeb a děkuji panu primátorovi za rychlé a efektivní jednání,“ řekl starosta.  

Už ve středu primátor informoval o tom, že se podařilo s vedením pošty vyjednat, že se nakonec nebude rušit pobočka v Obchodním centru Olympia. Zároveň naznačoval, že seznam výměn nemusí být konečný. "Pro nás platí, že jednáme dál," naznačil ve čtvrtek dopoledne Zarzycký.