Pokud mi nedáš boty, píchnu ti žloutenku, hrozil muž na plzeňském nádraží

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 8. únor 2023 21:12
Pokud mi nedáš boty, píchnu ti žloutenku, hrozil muž na plzeňském nádraží ilustrační. Foto: Marie Osvaldová

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve 22letého muže. K protiprávnímu jednání mělo dojít v sobotu 4. února v odpoledních hodinách na vlakové zastávce Plzeň – Jižní předměstí. Obviněný muž zde nejprve ohrožoval kolemjdoucí injekční stříkačkou, a následně jednomu z nich odcizil boty.

"Obviněný muž oslovil na nástupišti náhodného cestujícího se slovy, zda ví, co je to tzv. céčko. Přitom držel v ruce injekční stříkačku. Když mu oslovený muž odpověděl, že neví, vysvětlil mu, že se jedná o žloutenku a tu mu píchne, pokud mu nedá své boty. Poškozený se z obavy o své zdraví vyzul a obuv v hodnotě 3 500 korun dal pachateli. Ten se na místě přezul a z místa utekl," okomentovala incident mluvčí policie Michaela Raindlová.

Policistům se podařilo mladého muže v krátké době vypátrat a zadržet. "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let odnětí svobody," doplnila Raindlová.