Policie prověřuje Kajínka. Na koncertě v Plzni se pohyboval se samopalem

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 24. říjen 2022 17:39
Policie prověřuje Kajínka. Na koncertě v Plzni se pohyboval se samopalem Jiří Kajínek na koncertě skupiny Ortel v Plzni. Foto: Twitter

Nejznámějšího vězně v historii České republiky Jiřího Kajínka, který se před pěti lety dostal na svobodu z doživotního vězení na základě amnestie prezidenta Miloše Zemana, prověřuje policie. Důvodem je jeho vystoupení na sobotním koncertě rockové skupiny Ortel v Plzni. V rámci křtu alba totiž Kajínek přišel na pódium se samopalem. Policie nyní zjišťuje, zda se skutečně jednalo o maketu, jak tvrdí samotný aktér.

Hudební skupina Tomáše Ortela v sobotu křtila nové album v plzeňském kulturním domě Šeříkovka. V závěru programu se na pódiu k překvapení všech přítomných objevil Jiří Kajínek, který v jedné ruce držel samopal s bodákem a v druhé láhev šampaňského.

„Vidíte proprietu, kterou nesu Tomášovi, protože album Zteč si zaslouží případnou zbraň,“ komentuje Kajínek v úvodu přiloženého videa svůj příchod na pódium.

Vzhledem k prezentaci zbraně na veřejnosti se případem začala zabývat policie. Podle informací, které přinesl server Novinky.cz, se policisté chystají předvolat Kajínka i organizátory akce k podání vysvětlení.

„Pro konkrétní případ je stěžejní posouzení a vyhodnocení, o jakou zbraň se jednalo. V případě, že šlo o maketu, zákon o zbraních tuto problematiku nijak nereguluje. Pokud šlo o zbraň tzv. ‚ostrou‘, plynovou, expanzní či znehodnocenou, situace může být vyhodnocena jako přestupek podle zákona o zbraních. V krajním případě by mohl být incident posuzován jako trestný čin nedovolené ozbrojování,“ sdělila serveru Novinky.cz mluvčí Policejního prezidia Irena Pilařová.

Vzhledem k tomu, že se koncert konal v západočeské metropoli, bude případ řešit krajská policie v Plzni. „V současné době můžeme k případu uvést to, že se jím intenzivně zabýváme a že zjišťujeme veškeré okolnosti,“ potvrdila mluvčí plzeňské policie Dagmar Brožová.