Policisté řeší několik případů podvodného jednání. Nepatříte mezi poškozené?

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 14. říjen 2022 11:04
Policisté řeší několik případů podvodného jednání. Nepatříte mezi poškozené? ilustrační, foto: Marie Osvaldová

Policisté z Plzeňského kraje v uplynulé době řešili několik případů podvodných jednání, která byla páchána především na seniorech. Pachatel vždy postupoval stejným způsobem, přičemž si vytipoval rodinný dům a jeho majitelům nabízel služby týkající se oprav na domě  nebo jeho příslušenství – např. opravy plotu apod. Za své služby následně požadoval finanční částku, která neodpovídala kvalitě odvedené práce.

V současné době je v této věci vedeno trestní řízení ve fázi prověřování. Podezřelý muž je snědé pleti, vysoký přibližně 175 cm, hovoří česky a bez přízvuku, domy obcházel v pracovním oblečení a přijížděl starším poškozeným osobním vozidlem tmavé barvy – tov. značky Škoda Felicia.

Ze zatím zjištěných skutečností vyplývá, že dotyčný muž se měl tohoto protiprávního jednání dopouštět nejenom na území Plzeňského kraje, ale i ve Středních Čechách a na Ústecku. Je tedy možné, že se počet poškozených navýší.

"Chtěli bychom toto cestou vyzvat další případné poškozené, aby se na nás obrátili na tísňové lince 158 nebo se dostavili na nejbližší policejní služebnu," uvedla mluvčí policie Pavla Burešová.