Pracujete na home office? Zařiďte si vhodné místo pro práci

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - úterý, 12. leden 2021 12:10
domácí kancelář plzen cz ilustrační, pixabay

Okolnosti kolem nás donutili mnoho lidí k vytvořit si pracovní zázemí doma. Jestli také patříte mezi ně, máme pro vás tipy, jak si co nejlépe domácí pracovnu zařídit a na co nezapomenout.

ilustrační, pixabay

Základem je vytvořit si plnohodnotné pracovní místo. Pokud se ošidíte židlí od jídelního stolu nebo se budete snažit pracovat na nízkém čalouněném křesle, vaše záda vás brzy začnou od práce odrazovat. Především, pokud máte i doma pracovat plnohodnotných osm hodin denně.

Jestli máte ve svém domě možnost mít celou místnost jako pracovnu, máte velkou výhodu. V menším domě nebo bytě si najděte vhodný pracovní kout. V případě koutku určeného pro práci myslete na to, že by neměl v místnosti příliš vyčnívat. Zvolte typ vybavení, které se vám bude hodit do interiéru.

U pracovního stolu je důležitá dostatečná pracovní plocha, místo na nohy a výška stolu. Standartní stoly jsou vysoké 70 cm. Pokud měříte dva metry, zvažte nastavitelnou konstrukci, která se dokáže vaší výšce přizpůsobit.

ilustrační, pixabay

Při výběru kancelářského křesla nehleďte jen na cenu, ale především na kvalitu konstrukce. I mezi levnějšími kusy lze vybrat vhodný typ pro vaší váhu a potřeby. Každé kancelářské křeslo by mělo mít otočný systém a kolečka pro volný pohyb u stolu.

Věnujte pozornost i malým úložným prostorům, jako jsou šuplíky, kontejnery nebo stylové krabice. V organizovaném prostoru se vám bude lépe pracovat a nebudou se vám míchat osobní a pracovní věci.

Nezapomeňte ani na vhodné osvětlení. Hlavní světelný zdroj místnosti doplňte stolní lampičkou. Pracovní stůl umístěte co nejblíže oknu, abyste využili co nejvíce denní světlo.

ilustrační, pixabay