Od - úterý, 4. říjen 2022 20:45
Překvapení se nekonalo, Viktoria si z Mnichova odváží stejný výsledek jako před devíti lety foto: FC Viktoria Plzeň

V rámci 3. kola skupinové fáze Ligy mistrů se FC Viktoria Plzeň představila na hřišti Bayernu Mnichov. Německý velkoklub diktoval tempo celých devadesát minut. I přes několik nadějných příležitostí se tentokráte Plzeňanům gól vstřelit nepodařilo. Bavorský gigant nedal úřadujícím českým šampionům šanci a zvítězil výsledkem 5:0.

Zápas bohužel začal pro viktoriány nejhůře, jak mohl. Leroy Sané si po přihrávce Jamala Musialy navedl míč, vypálil zpoza vápna a vymetl všechny pavučiny v šibenici Mariána Tvrdoně. Na druhé straně to zkoušel Adam Vlkanova, ale trefil jen náruč Manuela Neuera.

Ve 13. minutě už bylo skóre utkání 2:0, Goretzka vysunul Gnabryho a ten zvýšil vedení německého celku. O osm minut později domácí odskočili na tři góly, Sadio Mané se prokličkoval přes obranu FCVP a zakončil přesně na přední tyč. Následně Tvrdoň předvedl skvělý zákrok proti pokusu Jamala Musialy.

Na plzeňské straně byl v prvním poločase nejaktivnějším hráčem Adam Vlkanova, který po svém zakončení poslal i přesný centr na hlavu Tomáše Chorého, jehož pokus spadl nad břevno Neuerovy brány. Potom předvedl nadějný průnik ve vápně Jan Kopic, kterého na poslední chvíli zastavil Matthijs de Ligt.

Druhý poločas odstartoval FCB opět ve velkém tempu. Mané nakopl balon na Saného, ten si ho efektně zpracoval a bez problémů přidal celkově čtvrtý gól. O pět branek to bylo po hodině hry, když svou tvrdou ránu opřel o tyč Eric Maxim Choupo-Moting. Pár minut před koncem se ještě do dobré šance dostal Fortune Bassey, ale bránu přestřelil. Utkání skončilo prohrou 5:0 a Viktoria si tak z Mnichova odváží stejný výsledek jako před devíti lety.

zdroj: FC Viktoria Plzeň